خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه:
سران کشورهای سازش کار درس حمایت از فلسطین را از ملت ایران بیاموزند
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه حمایت گسترده و مستمر مردم ایران از ملت مظلوم فلسطین را مانع بزرگی بر سر راه رژیم اشغالگر دانست و گفت: اینکه مردم ما با وجود مشکلات خود، برادران و خواهران ستم دیده خود را فراموش نمی کنند ستودنی است و سران کشورهایی که به سازش آن هم به ضرر فلسطینیان فکر می کنند باید از این مردم درس حمایت و استقامت را بیاموزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه؛ ماموستا مُلا محمد محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع شافعی کرمانشاه؛ از ملت مسلمان و روزه دار ایران و بخصوص کرمانشاه برای حضور در راهپیمایی ضد صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین قدردانی کرد و افزود: حمایت های ملت ایران از مستضعفان و مظلومان همچنان ادامه دارد.

او در ادامه خطبه های خود با اشاره به فضایل ماه مبارک رمضان گفت: آنان که در روز ماه مبارک رمضان با وجود تشنگی و گرسنگی لب ذکر و شکر می گشودند و همگان را چنان برادر و خواهر خود دانسته و در رفع حوائج و حل مشکل آنان کوشیده اند، به سعادت رسیده اند.

وی تصریح کرد: روزه دارانی که عمل صالح را سرلوحه کار خود قرار دادند و در شبهای ماه مبارک به خودسازی و تزکیه، قیام، دعا و استغفار گذراندند بی شک از رستگاران و سعادت مندانی هستند که فرصت پر فضلیت ماه مبارک را قدر دانسته اند.

او با قدردانی از مومنان روزه دار که به معنای واقعی روزه دار بوده و احترام این ماه را با انجام و اعمال ویژه و فرایض دینی به جای آورده اند، افزود: این لطف الهی برای بخشش و نیز تقرب کوتاه است اما عده ای نه تنها به آن بی توجهی کردند بلکه دیگران را نیز با الفاظ و عکس العمل های نامناسب به خاطر روزه داری شماتت کرده اند در حالیکه نمی دانستند مهمان خدا محدود و پایان پذیر است.

خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه؛ وداع با رمضان را سخت توصیف کرد و گفت: حال که بعد از بیست و چند روز مومنان به روزه و فضایل آن عادت کرده اند دل بریدن برایشان سخت است اما امید دارم این خوی رمضان می تواند انسان را خوش خلق تر، مطمئن تر، مومن تر و انسان تر کند.

ماموستا محمدی در بخش دیگری از خطبه های نماز از رواج خشونت در جامعه انتقاد کرد و گفت: اینکه در هفته گذشته خبرهایی از خشونت و ریختن خون می شنویم نشان از گسترش این خوی ناپسند و ناهنجاری های مختلف در لایه های زیرین جامعه می دهد که لازم است به آن توجه بیشتری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست