امام جماعت مسجد جامع توحید مشهد مقدس:
سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فراجناحی بود و برای اتحاد امت اسلام جان خود را فدا کرد
مولوی حسن سرکوهی گفت: اگر مجاهدت این شهادت بزرگوار و سایر شهدای مقاومت نبود، امروز داعش بر کل کشورهای اسلامی سلطه پیدا کرده بود و تمام مخالفان خود اعم از شیعه و سنی را می کشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی حسن سرکوهی امام جماعت مسجد جامع اهل سنت مسجد جامع توحید مشهد، در وبینار مکتب قرآنی وحدت بخش حاج قاسم که در مشهد مقدس برگزار شد، ضمن تسلیت فرارسیدن اولین سال شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین رحلت عالم فرزانه حضرت آیت الله مصباح یزدی(ره) اظهار داشت: روزی که خبر شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را شنیدم، بسیار اندوهناک و متاثر شدم. و اولین کاری که کردم پیام تسلیتی به مسوولین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان فرستاد. این حادثه غم و اندوه بزرگی به همراه داشت چرا که این شهید بزرگوار جان و مال و تمام وجود خود را در راه اعتلای نام اسلام به کار بست.

وی افزود: اگر مجاهدت این شهادت بزرگوار و سایر شهدای مقاومت نبود، امروز داعش بر کل کشورهای اسلامی سلطه پیدا کرده بود و تمام مخالفان خود اعم از شیعه و سنی را می کشت.

ایشان ادامه داد: داعش در عراق و سوریه به هیچکس رحم نمی کرد. بسیاری از کسانی که در این کشورها کشته شدند از علما و جوانان اهل سنت بودند. سردار شهید سلیمانی با ایجاد اتحاد میان همه مسلمانان در این کشورها از قدرت گرفتن آنها جلوگیری کرد.

مولوی سرکوهی ادامه داد: حرکت شهید سلیمانی فرا مذهبی بود و ایشان تمام اهتمام خود را برای نجات جهان اسلام از دست تکفیری ها به خرج داد.

امام جماعت اهل سنت مسجد توحید افزود: شهدای اسلام تمام توان خود را برای اتحاد مسلمین به کار بستند و این وظیفه ماست که از این دستاورد آنها حفاظت نماییم.

فهرست