شناسه خبر: 139750

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=139750

امام جمعه اهل سنت سرخس:
سردار شهید سلیمانی انسانی فرامذهبی بود
مولوی پارسا گفت: سردار شهید سلیمانی انسانی فرامذهبی بود که نه تنها ایران بلکه جهان اسلام مدیون فداکاری ها و رشادت های ایشان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  خراسان، امام جمعه اهل سنت سرخس در همایش گرامیداشت شهید سلیمانی در سرخس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای وحدت، اظهار داشت: بی تردید امنیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی مرهون خون شهدا بویژه شهید سلیمانی است که عمر با برکت خود را برای دفاع از اسلام و ارزش های مقدس آن گذاشت.

وی افزود: ایثارگری ها و فداکاری های این شهید نشان داد که وی فردی فرامذهبی است و متعلق به همه انسان ها است.

وی با بیان اینکه قرار دادن انسان ها در مسیر قرآنی و وحدت وظیفه سنگین علما است، تصریح کرد: در جنگ خیبر رسول اکرم(ص) به حضرت علی فرمودند که اگرچه جهاد اقدامی ارزشمند است ولی ساختن انسان ها و نجات آنها از گمراهی کاری بسیار ارزشمند تر است.

مولوی پارسا با بیان اینکه وحدت نعمتی ارزشمند است، گفت: خداوند زمینه را برای کسانی که در مسیر وحدت تلاش می کنند، میسر می کند.

وی افزود: در این بین اختلاف نظر بین مذاهب نیز چیز بدی نیست در صورتی که این اختلاف نظرها توام با تنگ نظری نباشد، همانگونه که امام صادق(ع) می فرمایند: دور بدارید خود را از مجادله و جبهه گیری کردن در برابر یکدیگر زیرا که قلب را می میراند.

امام جمعه اهل سنت سرخس با تاکید بر اینکه وحدت و شهادت طلبی رمز پیروزی انقلاب اسلامی بود، گفت: بی تردید استمرار نظام و انقلاب اسلامی نیز در گرو وحدت است بنابراین پرداختن به این امر بیش از هر زمان دیگری مهمتر است.

این عالم اهل سنت در پایان یادآور شد: در این شهرستان وحدت خوبی بین شیعه و سنی حاکم است و ساکنان این منطقه سالهاست که با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می کنند و در همه صحنه های انقلاب بویژه در انتخابات حضوری پر رنگ داشته اند که حالا نوبت مسوولان است تا برای حل مشکلات معیشتی مردم تلاش کنند.

فهرست