شناسه خبر: 138876

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=138876

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان رضوی:
سردار شهید سلیمانی در مسیر الهی حرکت می کرد
حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری گفت: همانگونه که سردار شهید سلیمانی در مسیر الهی حرکت و سلوک می کرد، ما نیز باید سعی کنیم در مسیر این شهید گرانقدر حرکت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری در دیدار با امام جمعه اهل سنت سرخس در محل مصلی نمازجمعه اهل سنت این شهر اظهار داشت: اگر انسان عالم به یک جمع بندی منطقی برسد، حرکت در مسیر تقریب و وحدت راهی است که موجب رستگاری و رضایت خدا می شود.

وی افزود: در این میان برخی گام نهادن در این مسیر را بر نمی تابند و کنایه هایی می گویند و برخی مارک ها را به افراد می چسبانند.

وی با بیان اینکه خداوند انسان های متحد و همدل را دوست دارد، گفت: خداوند دوست دارد مخلوقاتش با هم همدل و مهربان باشند و حرکت در مسیر وحدت امری است که خدای متعال و رسول اکدم(ص) بسیار به آن تاکید کرده اند.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان با تاکید بر اینکه رویکرد دفتر امور اهل سنت ارائه خدمات بیشتر به علمای اهل سنت است، تصریح کرد: گرچه علمای اهل سنت و شیعه این منطقه به خوبی با هم تعامل دارند ولی باید اعتمادسازی بین مجموعه دفتر و علمای اهل سنت باید بیش از این باشد.

وی افزود: از همان روزهای ابتدایی حضورم در دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت سعیمان براین بوده است که علمای اهل سنت را در قالب چهره به چهره ملاقات کنیم و بنابر این است که با همه ائمه جماعات دیدار داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری یادآور شد: باید سعی کنیم فضای کشور به سمت تقریب برود و همه هدفی مشترک برای مقابله با دشمنان داشته باشیم.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان با بیان اینکه استکبار با اصل اسلام مشکل دارد، خاطرنشان کرد: برای دشمنان شیعه و سنی فرق نمی کند و در این راستا بسیار برنامه ریزی و دلارپاشی می کنند.

وی افزود: در این میان علما باید با اراده ای پولادین در برابر این دسیسه های جبهه گرفته و مقابله کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جوانشیری ادامه داد: اما استکبار پیروز نخواهد شد، چون که سنت خدا بر این است و دین در نزد خدا دین اسلام است، با این وجود ما باید به مسوولیت های خود برای مقابله با استکبار پایبند باشیم.

 

فهرست