شناسه خبر: 6887

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=6887

امام جمعه موقت اهل سنت سیراف؛
سرزمین فلسطین متعلق به مسلمین است
شیخ یعقوب شمسا: وضعیت کنونی فلسطین و مسجدالاقصی و مردم ستمدیده فلسطین ناشی از بی‌توجهی حکام کشورهای اسلامی و هم‌سویی آنان با استکبار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ یعقوب شمسا امام‌جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز باشکوه جمعه این هفته در اهمیت بهره‌مندی از شب‌های قدر سخنانی را بیان کرد و گفت: در دهه آخر روزها و شب‌های مبارک رمضان، مؤمنین و روزه‌داران نسبت به اوقات خود حریص باشند و از ایام باقی‌مانده نهایت بهره و استفاده را ببرند.
وی با بیان اینکه می‌بایست به‌خاطر توفیق مجدد روزه‌داری از لطف بی‌نهایت حق‌تعالی شاکر و سپاسگزار باشیم، اضافه کرد: در این روزهای پایانی افرادی که روزه گرفته‌اند احساس رضایت و شادمانی دارند و خوشحال‌اند که در این ماه مبارک توانسته‌اند به میزان حسنات خود اضافه کرده و بر توشه آخرت خویش بیفزایند.
خطیب جمعه اذعان کرد: خداوند در قرآن کریم بر مؤمنین نوید و بشارت داده که هر چه شما در دنیا برای آخرت خود سعی و تلاش و کوشش کنید در آخرت نتیجه اعمال خود را خواهید دید و سعی و تلاش شما بی‌نتیجه نخواهد ماند.
امام‌جمعه موقت اهل سنت سیراف وضعیت کنونی فلسطین و مسجدالاقصی و مردم ستمدیده فلسطین را ناشی از بی‌توجهی حکام کشورهای اسلامی و هم‌سویی آنان با استکبار دانست و گفت: رژیم اشغالگر صهیونیستی در این منطقه از کشتن کودکان و زنان بی‌گناه دریغ نمی‌کند، این به خاطر عدم اتحاد و همبستگی میان مسلمانان جهان و سکوت بعضی از حکام وابسته به کشورهای غربی است.
شمسا تصریح کرد: وظیفه دینی و اسلامی آحاد مسلمین عمل به توصیه خداوند است که می‌فرماید همگی به ریسمان خدا چنگ بزنید و از همدیگر متفرق نشوید.
وی تحقق آزادی فلسطین را در گرو بیداری اسلامی مسلمانان جهان بیان کرد و گفت: قدس و سرزمین فلسطین متعلق به همه مسلمانان است، بی‌شک اشغالگران در سایه بیداری اسلامی و اتحاد مسلمین از صحنه روزگار محو خواهند شد.
شیخ شمسا با توجه به نام‌گذاری آخرین جمعه ماه رمضان به‌روز جهانی قدس از سوی معمار کبیر انقلاب گفت: مسلمانان جهان وظیفه دارند برای حمایت از مردم فلسطین و آزادی مسجدالاقصی مشت‌ها را گره‌کرده و یک‌صدا و در یک صف واحد انزجار و تنفر خود را از اشغالگران فریاد بزنند.
وی در پایان از روزه‌داران و نمازگزاران ایران اسلامی خصوصاً مردم شریف سیراف دعوت کرد تا با حضور یکپارچه در راهپیمایی روز جهانی قدس حماسه دیگری خلق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست