امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي:
سرنگونی پهباد آمریکایی افتخار بزرگی برای نیروهای مسلح نظام جمهوری اسلامی و از بین بردن طلسم شکست ناپذیری یک ابرقدرت در دنیاست
مولوي سيد احمد عبداللهي اظهار داشت: آمريكا و ساير ابرقدرتهاي دنيا قدرتهايي پوشالين و توخالي هستند كه مسلمانان نبايد از آنها ترسي به دل راه دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی سید احمد عبداللهی امام جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی در خطبه های این هفته با بیان اینکه باید فرزندان را به نحوی تربیت نمود که عنصری مفید در جامعه باشند، «مواد مخدر»و«عدم تحصیل» آنان را از مهم ترین آسیب ها و خطرات پیش روی آنها دانست.

ایشان در جمع نمازگزاران مسجد جامع اسدیه اظهار داشت: خداوند نعمت هایی را که به انسان عطا کرده است باید بنده شکرگزار آن نعمت ها باشد و از آنها به خوبی حفاظت کند، اگر نعمت مال، سلامتی و… است بنده حق تضییع آنرا ندارد.

امام جمعه اسدیه افزود: عقل سلیم در بدن سالم است و حفظ سلامت بدن فرض است، برای همین است که تعذیب بدن حرام است و استفاده از غذای فاسد در شریعت اسلام جایز نیست، مواد مخدر هم که در اسلام حرام قرار داده شده، به خاطر ضررهایی است که بر سلامت انسان وارد می کند و فرد معتاد به جای اینکه «عنصری مفید» باشد، یک عنصر«بی خاصیت» و «مضر» برای جامعه می باشد.

خطیب جمعه اهل سنت اسدیه ادامه داد: در شریعت آمده کل مسکر و مفتر حرام، هر چیزی که سکر و مستی بیاورد و یا بدن را سست کند حرام است، تجارت و خرید و فروش مواد مخدر هم حرام قرار داده شده است چون باعث اعتیاد فرزندان جامعه می گردد.

مولوی عبداللهی با اشاره به نقشه های دشمنان اسلام برای جوانان مسلمان، گفت: دشمنان اسلام فرزندان شان را برای تحصیل می فرستند تا دکتر و مهندس بشوند ولی با پخش مواد مخدر، فرزندان مسلمین را معتاد می کنند تا جامعه اسلامی جوان مفیدی نداشته باشد و آنان به راحتی بتوانند بر جوامع مسلمین سیطره پیدا کنند.

امام جمعه اسدیه بیان داشت: باید والدین مواظب فرزندان خود باشند و مردم باید به صورت فراگیر با محل های توزیع مواد مخدر مبارزه کنند و با نیروهای انتظامی در مسیر مبارزه با مواد مخدر همکاری نمایند، امروز تمام مشکلات مانند اختلافات خانوادگی، سرقت و…ریشه آن استعمال مواد مخدر است.

ایشان در پایان با اشاره به سرنگون کردن پهباد متجاوز آمریکا توسط نیروهای سپاه، گفت: این واقعه افتخار بزرگی برای نیروهای مسلح نظام جمهوری اسلامی و از بین بردن طلسم شکست ناپذیری یک قدرت در دنیاست که می گوید همه از من اطاعت کنند، این ها قدرت های پوشالی و توخالی هستند که به خود می نازند.

اگر ما ایمان داشته باشیم و با خدا ارتباط داشته باشیم و اگر مصداق آیه «وَ لَا تَهِنُوا وَ لَا تَحْزَنُوا وَ أَنتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ» باشیم، خداوند گفته است که شما برتر هستید، چه دلیلی دارد مسلمانان از کسی که کاری جز ظلم و ستم ندارد و از ظالمان و جنایتکاران حمایت می کند بترسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست