شناسه خبر: 91288

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=91288

سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
سطح علمی شوراهای افتای کردستان ارتقا می‌یابد
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی فصلی سطح علمی اعضای شوراهای افتای کردستان ارتقا می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت الاسلام سعید عسگری در نشست مسئولین مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور با نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار کرد: در منطقه کردستان شورای روحانیت همواره از جایگاه بسیار والایی برخوردار بوده است.
وی خاطرنشان کرد: مردم این منطقه حتی مرکز بزرگ اسلامی را به اسم شورای روحانیت می شناختند و در مسائل مختلف شرعی به آنها مراجعه می کردند.
وی افزود: ارتقای سطح علمی و معیشتی شورای روحانیت در استان باید با بهره گیری از ظرفیت‌های مختلف باید مد نظر قرار بگیرد.
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی به صورت فصلی برگزار شود.
حجت الاسلام عسگری با بیان اینکه کارگاه‌ها آموزشی در قالب کمیسیون‌های تخصصی باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: در این کارگاه‌ها با بهره‌گیری از حضور اساتید مجرب بومی و غیربومی زمینه ارتقای سطح علمی شورای روحانیون را در استان فراهم سازیم.
وی عنوان کرد: تا قبل از تشکیل شوراهای حل اختلاف شورای روحانیت تمام پرونده‌هایی که احیا در دادرسی با مشکل برخورد می‌کردند این شورا حل می‌کرد.
سرپرست مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: تا پایان سال یک دوره یک روزه برای ۴۵ نفر اعضای شورای افتای استان برگزار خواهد شد.
وی با تاکید بر ضرورت شکرگذاری نعمت‌ها به حدیثی از پیامبر مکرم اسلام در این مورد گریزی زد و گفت: از حدیثی از پیامبر مکرم اسلام نقل است که فرمودند«اگر معروفی را به شما دادند یعنی خدمتی به شما کردند جبران بکنید اگر نتوانستید جبران کنید حداقل زبان شکرگذاری و سپاس را داشته باشید».
وی تصریح کرد: نماینده ولی فقیه در کردستان به مجموعه کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اعتماد کرده و بر اساس همین اعتماد مسئولیت‌های کلیدی از سرپرستی، معاونت‌ها مختلف از افراد شاغل در خود مجموعه انتخاب شده است.
وی افزود: باید با تلاش و جدیت در کار شکرگذاری این اعتماد و محبت باشیم.
انتهای پیام/

فهرست