شناسه خبر: 8976

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8976

امام جمعه اهل سنت نخل تقی؛
سعادت ابدی در عبادت خالصانه و خدمت به خلق است
شیخ محمد انزاری عبادت خالصانه و خدمت به خلق را سعادت ابدی خواند و گفت: چنین انسانی هم در دنیا مورد تحسین صالحان است هم در آخرت اعمال او مورد رضایت پروردگار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ محمد انزاری امام‌جمعه اهل سنت نخل‌تقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خطاب به نمازگزاران با توجه به آیه شریفه قرآن کریم «من عمل صالحا من ذکر او انثی و هو مؤمن…» سعادت و خوشوقتی را از دیدگاه دینی، مورد بحث قرار داد و گفت: بعضی از مردم سعادت را در مال و بعضی در شهرت جستجو می‌کنند و عده‌ای سعادت را در هواپرستی و شهوات و شبهات می‌بینند؛ اما مؤمنان سعادت را در عبادت خالصانه و خدمت به خلق می‌دانند.
وی عبادت خالصانه و خدمت به خلق را سعادت حقیقی و ابدی بیان کرد و گفت:  چنین انسانی هم در دنیا مورد تحسین صالحان است و هم در آخرت مورد رضایت پروردگار است.
امام‌جمعه اهل سنت نخل‌تقی در ادامه سخنان با اشاره به احترام والدین و ادای حقوق پدر و مادر گفت: شاید خداوند متعال جزا و عقاب بسیاری از گناهان را به آخرت موکول کند؛ اما جزای بی‌حرمتی و رعایت نکردن حقوق پدر و مادر را در دنیا و هم در آخرت خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست