مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه:
سعادت دختران جامعه با تأسی به اخلاق و کرامات حضرت فاطمه معصومه امکانپذیر است
مسئول دفتر نمابندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه تصریح کرد: شخصیت بی نظیر حضرت فاطمه معصومه (س) و کرامت این بانوی بزرگ سبب شد سالگرد ولادت ایشان روز دختر نامگذاری شود تا دختران مسلمان، سعادت خویش را در تأسی به بانوان نمونه جهان اسلام یافته و اخلاق و کرامات حضرت فاطمه معصومه (س) را سرلوحه امورات خویش قرار دهند.

به گزارشپایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت حجت الاسلام والمسلمین فاضلی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه در گفتگو با رابط خبری دفتر استانی با تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) ابراز داشت: شیخ حسن قمی در “تاریخ قم” از امام صادق علیه‌ السّلام نقل کرده که «اِنَّ زیارتَها تَعادِل الجنَّه» یعنی زیارت حضرت معصومه همسنگ بهشت است.

وی خاطرنشان کرد: روایات بسیاری در شأن و منزلت آن بانوی نمونه ذکر شده است که موجب شده شیعیان اهل بیت (ع) توجه خاصی به شهر مقدس قم و مزار شریفه حضرت فاطمه معصومه (س) داشته باشند و همین توجه سبب شده امروز شهر قم، مرکز تمامی تحولات جهان اسلام در همه عرصه های علمی، فرهنگی و علوم انسانی و… گردد.

حجت الاسلام و المسلمین فاضلی تصریح کرد: شخصیت بی نظیر حضرت فاطمه معصومه (س) و کرامت این بانوی بزرگ سبب شد سالگرد ولادت ایشان روز دختر نامگذاری شود تا دختران مسلمان، سعادت خویش را در تأسی به بانوان نمونه جهان اسلام یافته و اخلاق و کرامات حضرت فاطمه معصومه (س) را سرلوحه امورات خویش قرار دهند.

این مسئول بیان داشت: سعادت یک جامعه به تعالی و سعادت افراد آن جامعه بستگی دارد و این سعادت جز با الگو قرار دادن افراد متعالی و سعادتمند حاصل نمی شود.

 وی افزود: امروز جوامع غربی برای نجات جامعه خویش از خمودگی و انحراف و سستی، دست به دامن ساخت و پرداخت شخصیت های افسانه ای و خیالی شده اند تا در غالب فیلم و رمان و قصه پردازی، جامعه را به سمت ویژگی های مثبت آن شخصیت های خیالی سوق دهند و راه تعالی را در پیش گیرند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه اظهار داشت: جامعه اسلامی به برکت آیین سعادتمند و دستورات متعالی اسلام، شخصیت های بسیار برجسته و ممتازی دارد که معرفی هر شخصیت بدون هیچگونه اغراق و افسانه پردازی، جامعه را به سمت تعالی و سعادت سوق داده و انسان را به مقام عالی و کامل خویش راهنمایی خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین فاضلی عنوان داشت: باید همواره سپاسگزار خداوند متعال باشیم که انسان های وارسته و متعبد و بندگان صالح خویش را برای الگوبرداری و تأسی، سرلوحه جوامع اسلامی قرار داده است، تأسی از چنین شخصیت های برجسته ای جامعه انسانی و اجتماعی را به حد اعلای سعادت رهنمون می نماید.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: امروز جامعه جوان چه دختر و چه پسر باید به این مهم توجه نمایند که شخصیت هایی همچون حضرت فاطمه معصومه (س) تعبد و بندگی و عبادت و وارستگی در ساحت مقدس حضرت حق را سرلوحه زندگی خویش قرار دادند و راه سعادت بشریت، بندگی و توجه به دستورات خداوند متعال و دین است.

فهرست