شناسه خبر: 3168

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3168

امام جمعه موقت اهل سنت خارگ؛
سعادت دنیا و آخرت در پرتو توحید و یکتاپرستی است
شیخ جمات مژده: از وظایف انبیا به‌خصوص پیامبر اسلام این بوده که مردم را از جهل و نادانی به‌سوی نور علم و معرفت هدایت نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ جمات مژده امام‌جمعه موقت اهل سنت جزیره خارگ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: یکی از وظایف انبیا به‌خصوص پیامبر اسلام این بوده که مردم را از جهل و نادانی به‌سوی نور علم و معرفت هدایت نمایند.
وی با اشاره به اینکه خداوند برای تکمیل این جریان علاوه بر انسان‌های صالح، فرشتگان را به کمک آن‌ها فرستاده است، افزود: در قرآن خداوند متعال می‌فرماید: خداوند به‌وسیله فرشتگان مسلمین را در برابر دشمنان یاری داده است.
خطیب جمعه با بیان اینکه سعادت دنیا و آخرت در پرتو توحید و یکتاپرستی است، تصریح کرد: از مطالعه قرآن چنین بر می‌آید که دعوت تمام پیامبران در هر دوره برای این بوده که مردم خدا را بپرستند و به‌جز او احدی را مورد پرستش و ستایش قرار ندهند، چراکه غیر از خدای قادر متعال کسی نمی‌تواند مردم را مورد رحمت و مغفرت خود قرار دهد.
وی در ادامه سخنان با بیان اینکه پس از ظهور اسلام بسیاری از خرافات کنار گذاشته شد، گفت: پیش از اسلام ستاره‌ها به‌عنوان خدایان عبادت می‌شدند اما پس از اسلام و توسط دانشمندان مسلمان برای نخستین بار رصدخانه‌های بسیاری تأسیس کردند و مطالعات بسیاری بر ستارگان انجام گرفت.
وی با تأکید بر اینکه اسلام اهمیت بسیاری بر فراگیری علم و دانش قائل بوده است عنوان کرد: بسیار قبل‌تر از اروپاییان زمانی که آنها عاری از هرگونه دانش بوده‌اند مسلمانان بر بسیاری از علوم دست پیدا کرده بودند و حتی قرن‌ها کتاب قانون دانشمند ایرانی ابوعلی سینا در دانشگاه‌های اروپا تدریس می‌شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست