شناسه خبر: 97509

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=97509

سعادت شیعه و سنی در گرو وحدت و تقریب مذاهب است
مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور اهل سنت گفت: در فرآیند تقریب ملامت زیادی وجود دارد به طوری که هم در تشیع و هم در اهل تسنن، برخی افراد فکر می‌کنند که تقریب علیه مذاهب آنان است؛ درحالی که که هیچ قومی بدون وحدت به کامیابی و سعادت نخواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از ایسکانیوز، مولوی اسحاق مدنی مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور اهل سنت، صبح امروز در دومین نشست هم‌افزایی و تبادل تجربیات و ارائه گزارش عملکرد سالانه مدیران دفاتر تقریب مذاهب دانشگاه آزاد اسلامی، اظهارکرد: فرآیند تقریب در نگاه اول، کاری آسان و معمولی محسوب می شود درحالی که ممتنع بوده و کار آن پبچیده است.

وی افزود: کسانی که در راه تقریب قدم بر می‌دارند، باید تلاش مضاعفی در این راه داشته باشند و آیه شریفه “وَلَا یَخَافُونَ لَوْمَهَ لَائِمٍ” را سرلوحه کار خود قرا دهند. در فرآیند تقریب ملامت زیادی وجود دارد به طوری که هم در تشیع و هم در اهل تسنن، برخی افراد فکر می‌کنند که تقریب علیه مذاهب آنان است؛ درحالی که که هیچ قومی بدون وحدت به کامیابی و سعادت نخواهد رسید.

مدنی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران به دلیل وحدت به پیروزی رسید و امروز دشمنان ایران، روز به روز حملات خود را بیشتر از گذشته کرده‌اند و برای ایجاد تفرقه در میان مردم از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور اهل سنت با اشاره به اقدام پیامبر اسلام در مواجهه با دو قبیله اوس و خزرج، تصریح کرد: رسول الله(ص) قبل از بعثت، ضمن حل اختلاف میان دو قبیله اوس و خزرج، مودت و اخوت را در بین آن ها ایجاد کردند که موجب گسترش اسلام‌شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه تقریب مذاهب و وحدت خوب بوده است. در مدیریت قبلی دانشگاه آزاد بیشتر مطالب مطرح شده در حوزه وحدت عملیاتی نمی شد، اما در زمان مدیریت جدید این دانشگاه، اقدامات خوبی در این زمینه در دستور کار قرار گرفته است.

فهرست