رئیس دانشگاه مذاهب واحد زاهدان:
سعودی ها منتظر فاکتور پهپاد ساقط شده آمریکایی باشند/ جمهوری اسلامی ایران به سرعت و با قدرت متجاوز را درهم می شکند
دکتر مولوی داود زرین پور گفت:قیمت ریالی پهپاد ساقط شده آمریکایی بیشتر از بودجه بسیاری از نهاد های نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ در نخستین ساعات بامداد (پنجشنبه ۳۰ خرداد) یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی که در حال تعرض به حریم هوایی کشورمان بود توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرنگون شد.


گلوبال هاوک نام آخرین تکنولوژی شکست خورده آمریکایی هاست که در مقابل سیستم جنگ الکترونیک ایران و موشک های غران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سر تسلیم فرود آورده است.
پهبادی گران قیمت که داغی ماندگار بر دل سنتکام(مقر فرماندهی نیروهای آمریکا در منطقه غرب آسیا) و اربابان کاخ نشینش گذاشت.
به گفته کارشناسان پهپاد تریتون MQ-۴C توانایی عملیات ۲۴ ساعته (در هر بار بلند شدن) و پرواز در ارتفاعی بالاتر از ۱۶ کیلومتر با برد عملیاتی بیش از ۱۵ هزار کیلومتر را دارد و تولید هر فروند از این پهپادها حدود ۱۸۰ میلیون دلار هزینه به‌دنبال دارد.

دکتر مولوی داود زرین پور رئیس دانشگاه مذاهب واحد زاهدان در این خصوص ابراز داشت:قیمت ریالی پهپاد ساقط شده آمریکایی بیشتر از بودجه بسیاری از نهاد های نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران می باشد اما به فضل خداوند متعال همراه با توان موشکی نقطه زن ایرانی توانستیم این غول جاسوسی آمریکایی را متلاشی نماییم.
وی با اشاره به اظهار نظر برخی از رسانه های عربی مبنی بر دوشیده شدن مستمر برخی از دولت های عربی توسط آمریکایی ها ابراز داشت: در وصف اوج حقارت برخی خلیج نشین های غرب زده همین بس که مجری تلویزیونی شبکه الجزیره در اظهار نظری صادقانه اظهار داشته است که می ترسیم آمریکایی ها خسارت پهپادشان را فاکتور کرده و از ما بگیرند.
دکتر زرین پور خاطرنشان کرد: بنده تصور میکنم این اتفاق تصور حمله نظامی به ایران را هم به کلی مخدوش کرد و به دیگران فهماند که ما در خصوص مرزهایمان با کسی تعارف نداریم و از حریم خودمان به خوبی دفاع می کنیم.
وی افزود: آمریکایی ها در برخی از کشور های همسایه ما به راحتی عملیات نظامی انجام می دهند و مردم را به خاک و خون می کشند و به هیچ عنوان به هیچ جا پاسخگو نمی باشند اما در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران به سرعت و با قدرت جوابی کوبنده دریافت می کند.
وی عملکرد کشورهای به مثل عربستان و امارات را در پناه دادن به آمریکایی ها و ادا نکردن حق همسایگی در قبال ایران را ناپسند توصیف نمود و اظهار داشت: عربستان و امارات هیچ گونه عرقی نسبت انسانیت، اسلامیت و عربیت ندارند و فقط از سر توهم با ایران خصومت دارند.
وی افزود: دولت هایی که امروز از هرگونه همکاری با آمریکایی ها مضایقه نمی کنند باید بدانند آمریکا فقط بر علیه ایران اقدام نمی کند و اگر منافعش به خطر بیفتد به آنها هم رحم نخواهد کرد زیرا اشراف کامل اطلاعاتی به ایشان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست