سه کاروان اهل سنت و چهار کاروان تشیع از کرمانشاه به  سرزمین وحی اعزام می شوند
مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: اعزام‌ها در قالب هفت کاروان شامل سه کاروان اهل سنت و چهار کاروان تشیع انجام می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه،حامد دارابی در گفت‌وگویی، با اشاره به اعزام زائران حج تمتع از کرمانشاه به مکه اظهار داشت: نخستین پرواز زائران حج تمتع سال جاری در ساعت ۳ و پنج دقیقه صبح ۳۰/۴/۱۳۵۸ با تعداد ۲۵۲ نفر صورت میگیرد که مسیر پرواز به سوی مدینه است.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: ساعات پرواز حجاج اعزامی بر اساس زمان‌بندی قبلی در روز ۳۰ تیر ماه ۳:۰۵ بامداد، ۷:۰۵ دقیقه صبح و ۱۸:۳۰ دقیقه و در روز ۳۱ تیرماه در ساعت ۷:۳۵ دقیقه صبح و ۲۱:۱۵ دقیقه است.

وی با اشاره به اینکه مدت اقامت حجاج در حج امسال ۳۵ روز اعلام شده است و تمام پروازها از طریق هواپیمایی ایران ایر انجام می‌شود بیان کرد: سه پرواز در تاریخ ۳۰ تیرماه و دو پرواز دیگر در تاریخ ۳۱ تیرماه انجام خواهد شد و ظرفیت هر پرواز ۲۵۰ صندلی است.

دارابی از اعزام ۱۱۵۰ نفر از استان کرمانشاه به سرزمین وحی خبرداد و گفت: هفت کاروان از استان کرمانشاه در قالب ۸۹۰ زائر، یک کاروان ۱۳۵ نفره از استان ایلام و یک کاروان ۸۵ نفره از استان همدان از فرودگاه کرمانشاه اعزام سرزمین وحی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این اعزام‌ها در قالب هفت کاروان شامل سه کاروان اهل سنت و چهار کاروان تشیع انجام می شود اظهار کرد: تعداد زائران شیعه ۵۰۰ نفر و اهل سنت نیز ۴۰۰ نفر اعلام شده است و امسال شاهد افزایش ظرفیتهای اعزام به حج تمتع هستیم.

دارابی با بیان اینکه زائرانی که روز ۳۰ تیرماه اعزام می شوند تاریخ برگشت آنها دوم و کسانی که تاریخ اعزام آنها ۳۱ تیرماه بازگشت آنها سوم شهریورماه است گفت: به رسم مهمان‌نوازی کاروان ایلام و همدان را به صورت کامل اعزام می‌کنیم و شکسته شدن پرواز را تنها برای کاروان‌های کرمانشاه به جز کاروان اهل‌سنت در نظر می‌گیریم به این صورت که دو کاروان در پرواز رفت و برگشت تفکیک می‌شوند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه افزود: تمامی کاروانهای اعزامی ما مدینه بعد هستند یعنی ابتدا وارد مکه و ۳۰ روز در مکه و پنج روز نیز وارد مدینه و برگشت حجاج نیز از طریق فروردگاه مدینه انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست