شناسه خبر: 2911

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2911

سومین جلسه ستاد اخوت و حمایت شهرستان پاوه تشکیل شد
سومین جلسۀ ستاد اخوت و حمایت در مسجد قباء پاوه تشکیل گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، روز دوشنبه ۰۲/۰۲/۹۸ سومین جلسۀ ستاد اخوت و حمایت (ستاد کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کشور) با حضور ماموستا قادری، جمعی از ائمه جمعه و روحانیون، بخشداران شهرستان، جمعی از رؤسای ادارات، خیرین و اعضای دست‌اندرکار ستاد در مسجد قبا تشکیل شد.

ماموستا دکتر قادری در ابتدای جلسه ضمن عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به تمامی مدعوین گفت: این‌که این‌گونه دورهم جمع شده‌ایم، مصداق «و تعاونوا علی البر والتقوی» است. از همه شما ممنونم که احساس مسئولیت کرده و این‌گونه پرشور در جلسه حضور یافته‌اید.

وی افزود: هرچند بارش باران و جاری شدن سیل برای مناطقی از کشورمان ناراحتی و خسارت به دنبال داشت و سبب شد بسیاری از هم‌وطنانمان از خانه و کاشانه خود آواره شوند؛ اما برای سایر مناطق، حامل رحمت و روشنایی بود تا دستان با عطوفت و مهربانی آن‌ها یاریگر هم‌وطنان گرفتارشان شود.

امام‌جمعه پاوه با اشاره به اینکه ما در بخشش و احسان مقداری ضعیف برخورد می کنیم، خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام (ص) می‌فرماید تا نبخشی به تو نمی‌بخشند و تا رحم نکنی به تو رحم نخواهند کرد؛ ما که در احسان و صدقه کم همت هستیم نباید انتظار ترقی و غنی داشته باشیم. «إِرْحَمْ تُرْحَمْ»

ماموستا دکتر قادری با بیان این‌که مردم سیل‌زده کشورمان هستی خود را از دست داده‌اند گفت: لازم است به آنان کمک نموده و به یاری هم‌وطنانمان بشتابیم.

در ادامه جلسه توسط حاج ماموستا ملا قادر قادری پیشنهاد‌هایی مطرح و مورد تصویب اعضا قرار گرفت:

۱- همه نمایندگان ستاد سعی کنند تا روز شنبه ۷/۲/۹۸ وجوه نقدی جمع‌آوری‌شده را به حساب متمرکز ستاد نزد بانک ملی واریز تا ان شاء الله در اولین فرصت وجوه نقدی جمع‌آوری‌شده جهت کمک به مردم سیل‌زده به کارت هدیه تبدیل شود.

۲- همه نمایندگان در شهرهای نوسود، نودشه، باینگان و بانه وره که کالاهای غیر نقدی را جمع‌آوری کرده و یا جمع‌آوری می‌کنند تا روز شنبه ۷/۲/۹۸ در انبارهای خاصی در شهر خود اقلام را بسته‌بندی و نگهداری نمایند.

۳- ان شاء الله به یاری پروردگار اولین کاروان خیرین شهرستان پاوه متشکل از وجوهات نقدی و اجناس غیر نقدی ظرف هفته آینده با هماهنگی قبلی و طی یک کاروان آبرومند به مناطق سیل‌زده اعزام شود.

لازم به ذکر است بعد از سخنان ماموستا دکتر قادری روحانیون حاضر در جلسه، بخشداران، شهرداران، رؤسای شوراهای اسلامی و جمعی از خیرین گزارشی از جمع‌آوری کمک‌های مردمی ارائه نمودند.

تاکنون مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان وجه نقد و مقدار ۶۲ تن کالاهای مورد نیاز، جهت کمک به سیل‌زدگان میهن اسلامی در سطح شهرستان پاوه جمع‌آوری شده است.

این ستاد تا پایان ماه مبارک رمضان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و هدف این است که بعد از ماه رمضان نیز کاروانهای دیگری به مناطق سیل‌زده اعزام شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست