شناسه خبر: 1794

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1794

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در جلسه ای که با حضور جمعی از مسئولان شهرستان، ائمۀ جمعه و جماعت، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران شهرستان پاوه؛
سپاه، حافظ انقلاب و مایه عزت و مباهات است / همه ما پاسداریم
حاج ماموستا قادری در جلسه ای که با حضور جمعی از مسئولان شهرستان، ائمۀ جمعه و جماعت، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران شهرستان پاوه برگزار شد، به تصمیم اخیر ترامپ در معرفی سپاه پاسداران بعنوان سازمانی تروریستی اشاره کردند و ضمن تشکر و تقدیر از سایر نیروهای مسلح کشور، گفت: ما از بدو تأسیس سپاه این ارگان را حافظ انقلاب، نگهبان ایران و مایۀ عزت، امنیت، قوت، قدرت و مباهات دانسته و ضمن اعلام اینکه همه ما پاسداریم، در پشتیبانی از سپاه کوتاه نخواهیم آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، حاج ماموستا ملا قادر قادری در جلسه ای که با حضور جمعی از مسئولان شهرستان، ائمۀ جمعه و جماعت، اعضای شورهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران شهرستان پاوه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، به مصیبت طوفان و سیل در آغاز سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: همه شاهد بودیم در آغاز بهار طبیعت سیل و طوفان چندین استان را گرفتار و ده ها شهرستان و صدها روستا دچار بحران و در نتیجه آن ۷۷ نفر از هموطنانمان به رحمت یزدان رفته و میلیاردها دلار به منازل، اموال و اراضی و مایملک مردم ضرر وارد شد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه افزود: ما به عنوان مسلمان و ایرانی به مصداق حدیث «الْمُؤْمنُ للْمُؤْمِن کَالْبُنْیَانِ یَشدُّ بعْضُهُ بَعْضاً» باید در کنار هم باشیم و برای دستگیری و همیاری برادران و خواهران گرفتار سیل دست همت بالا بزنیم و به اندازه سهم خود برای آنها قدم برداریم.

حاج ماموستا دکتر قادری با اشاره به آیات ۳ و ۴ سورۀ انفال «الَّذِینَ یُقِیمُونَ الصَّلَاهَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ یُنفِقُونَ – أُولَٰئِکَ هُمُ الْمُؤْمِنُونَ حَقًّا» خاطرنشان کرد: خداوند در این آیات به اهل نماز و انفاق می فرماید: کسانی که اهل نمازند و از رزق و درآمدی که به آنها عطا کرده ایم، قسمتی را به مردم می بخشند در نزد خدای تبارک و تعالی مؤمنان به حق هستند.

وی با بیان اینکه توقع این است کمک های آبرومندانه ای برای مردم سیلزده کشور جمع آوری شود، خاطرنشان کرد: این کمک ها قبل از اینکه به نام اداره وارگان و سازمان و یا شخص خاصی باشد، به نام خیرین شهرستان پاوه است.

امام‌جمعۀ پاوه به چگونگی جمع آوری کمک های مردم در روستاها اشاره نموده و گفت: تصمیم برآن است در هر روستا روحانی محل، دهیار، شورا و پایگاه مقاومت بسیج دست به دست هم داده و پول نقد و اجناس را جمع آوری و تحویل بخشدار مرکزی دهند تا بعد از آنکه مبالغ لازم جمع شد، کاروانی آبرومند آماده و با شرکت بعضی از ارگانها از جمله هلال احمر، کمیته امداد، ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مردم شهرستان پاوه به مناطق سیلزده ارسال گردد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه با اشاره به اینکه به این زودی آثار سیل در مناطق سیلزده پاک نخواهد شد، خاطرنشان کرد: شما مردم عزیز هر کدام باید به زکات سلامتی خود و خانواده تان که دچار مشکل نشده اید قدمی بردارید که ان شاء الله مایه آبرو و عزت در دنیا و قیامت برایتان باشد.

حاج ماموستا دکتر ملاقادر قادری در بخش دوم سخنان خود به تصمیم اخیر ترامپ در معرفی سپاه پاسداران بعنوان سازمانی تروریستی اشاره کرد و گفت: دو روز پیش رئیس جمهور جاهل آمریکا در تصمیمی عجولانه و جاهلانه به دنیا اعلام کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جزو سازمانهای تروریستی است.

امام‌جمعۀ پاوه افزود: در طول تاریخ هر گز چنین تصمیم غلطی گرفته نشده است که یک نفر شاخه ای از یک دولت را تروریست اعلام کند چرا که این بدان معنی است همه مردم آن کشور تروریست هستند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در ادامه ضمن محکوم کردن این عمل گفت: ما بعنوان مرزداران اورامانات و پاوه این تصمیم را تصمیمی جاهلانه و غیر قانونی می دانیم و به شدت آن را محکوم می کنیم.

وی ضمن تشکر و تقدیر از سایر نیروهای مسلح کشور، گفت: ما از بدو تأسیس سپاه این ارگان را حافظ انقلاب، نگهبان ایران و مایۀ عزت، امنیت، قوت، قدرت و مباهات دانسته و ضمن اعلام اینکه همه ما پاسداریم، در پشتیبانی از سپاه کوتاه نخواهیم آمد.

امام‌جمعۀ پاوه جسارت و شجاعت سپاه پاسداران را باعث چنین تصمیم نابخردانه ای دانست و گفت: بدون تردید شجاعت، قاطعیت و جسارت سپاه باعث شده که آمریکا این تصمیم نابخردانه را گرفته است.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه با اشاره به اینکه تمام تصمیم های ترامپ در طول ۳ سال ریاست جمهوریش، نه به نفع مردم  امریکا و نه به نفع مسلمانان بوده است ، گفت: اروپا حاضر نشد بعد از خروج آمریکا از برجام با ترامپ همراهی کند؛ همچنین تصمیم ترامپ در معرفی بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل هم تصمیمی غلط بود که خشم مسلمانان را برانگیخت؛ اخیراً هم خیلی راحت اعلام کرد که بلندیهای جولان سوریه، خاک اسرائیل است که حتی اعراب مخلص امریکا هم این قضیه را قبول نکرده و آن را محکوم کردند.

ماموستا دکتر قادری تصمیم رئیس جمهور آمریکا در قراردادن سپاه در لیست سازمانهای تروریستی را به نفع ایران و خصوصا سپاه دانست و گفت: این تصمیم اتحاد، وحدت و برادری را در کشور بیشتر و سپاه را از هر زمان محبوب تر خواهد نمود.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه ضمن محکوم کردن دوباره این عمل گفت: ما ضمن محکوم کردن این عمل می گوییم «وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ» این تصمیم، تصمیمی ماکرانه بود و قطعا آسیب و مصیبت آن به خود آمریکا و هم فکرانش بازخواهد گشت همچنانکه شاهد بودیم در سراسر دنیا بجز اسرائیل و امارات هیچ کشوری در این قضیه ترامپ را همراهی نکرد.

فهرست