امام جمعه دیواندره:
سپاه از پشتوانه‌های مهم انقلاب برای حفظ عزت و اقتدار نظام است
امام جمعه دیواندره گفت: سپاه با عنوان یکی از پشتوانه‌های مهم انقلاب در طول این چهاردهه در مسیر حفظ عزت و اقتدار و حیثیت و تمامیت ارضی نهایت تلاش را کردند و این تلاش‌ها هرگز فراموش شدنی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،ماموستا مرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره با تقدیر از مشارکت بالای مردم در راهپیمایی جمعه گذشته، اظهار کرد: مردم فهیم ایران با شرکت در راهپیمایی جمعه گذشته ضمن حمایت از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در رأس آن مقام معظم رهبری به دشمنان گفتید که سپاه تنها نیست.
وی گفت: مردم ولایت‌مدار شهرهای مختلف کشور ضمن عرض تسلیت به همه جان باختگان حوادث اخیر با دلی آکنده از غم و اندوه به عنوان هم درد آن خانواده‌های عزادار به دشمنان فهماندن که این ملت هرگز خدمات بی‌شائبه سپاه در طول چهار دهه در دفاع از انقلاب و ارزش‌های آنها را از یاد نمی‌برند.
وی اظهار کرد: سپاه با عنوان یکی از پشتوانه‌های مهم انقلاب در طول این چهاردهه در مسیر حفظ عزت و اقتدار و حیثیت و تمامیت ارضی نهایت تلاش را کردند و این تلاش‌ها هرگز فراموش شدنی نیست.
امام جمعه دیواندره با بیان اینکه آزمون‌هایی سر راه کشورها و ملت‌ها قرار می‌گیرد که در آن آزمون‌ها گاهی خوب می‌درخشند، گفت: این موضوع تنها مخصوص ملت ما نیست اما برای ملت ایران در طول عمر انقلاب تا امروز از این آزمون‌ها زیاد بوده است.
وی در ادامه با بیان اینکه حضور ملت ایران در۹ دی ماه ۸۸ در عرصه فضای عمومی و در کف خیابان‌ها تو‌طئه‌ بزرگ دشمنان را خنثی کرد، گفت: ملت ایران با بصیرت تمام در برابر توطئه‌های دشمنان همواره ایستاده و به دشمنان اجازه نداده‌اند که ارزش‌های انقلاب ما را خدشه‌دار کنند.
امام جمعه دیواندره خاطرنشان کرد: البته در حال حاضر مشکلات و کمبودهایی وجود دارد که در اغلب موارد هم حق با مردم است مسئولان باید نسبت به پاسخگویی به مطالبات مردم کوتاهی نکنند.
وی اضافه کرد: مطالبات مردم یک مسئله است، اما فتنه‌سازی به خاطر مطالبات کار دشمن است و دشمنان ما برای ایجاد فتنه در کشور ما دست به هر فتنه‌ای می‌زند.
امام جمعه دیواندره اظهار کرد: مردم در آبان مطالباتی داشتند دشمن که افرادی را آماده کرده بود از این فرصت مطالبات سوء استفاده کرد و فوراً وارد شد شروع کرد به تخریب کردند.
وی اذعان داشت: بصیرت مردم اینجا بود، زمانیکه فهمیدند که مسئله، مسئله تخریب و آتش زدن و نابود کردن زیر بناها است کنار کشیدند.
وی افزود: فرمایشات حضرت آقا در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته یک گوش زد به مسئولین است مسئولان برای بهبود وضعیت معیشت مردم، کنترل بازار برای ایجاد زمینه‌های شغلی برای جوانان بیکار باید به صورت جدی برنامه‌ریزی کنند.
وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری برای روحیه مطالبه گری مردم ارزش قائل است مسئولین هم باید به فکر خواسته‌های مشروع مردم در رأس آن مسئله معیشت مردم باشند.
امام جمعه دیواندره در ادامه به موضوع فتنه و فتنه‌گری هم گریزی زد و تصریح کرد: سخن چینی و فتنه‌گری که در قرآن به آن نمام گفته می‌شود آسیب‌های جدی به جامعه وارد می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: خداوند در آیات مختلف سوره قلم در مورد سخن‌چینی ‌می‌فرماید: « ای پیامبری که خدا از تو تجلیل و با اخلاق عظیم از تو نام برده است اطراف خود را پاک سازی کن و دوست و دشمن را بشناس»
وی گفت: پیامبر (ص) می‌فرماید« خوش به حال کسی که به عیب‌های خود مشغول وعیب دیگران را نمی‌بیند کسی که عیب‌هایش قابل شمارش باشد انسان بزرگ و برجسته‌ای است که عیب هایش قابل دیدن است».
وی تصریح کرد: پیامبر (ص) می‌فرماید: «دشمن‌ترین دشمن تو در نزد خدا انسان سخن چین است که می کوشد که جمعیت متشکل مسلمانان را از هم بپاشد و تفرقه افکنی و از نیکان عیب‌جویی کند و بزرگی بزرگان را زیر سوال ببرد.
امام جمعه دیواندره اظهار کرد: قرآن می‌فرماید:« اگر فردی فاسق خبری برای شما آورد ابتدا در مورد آن تحقیق کنید تا در مورد صدق یا کذب آن اطمینان حاصل کنید».    وی اضافه کرد: در حدیث آمده که: «انسان سخن چین وارد بهشت نمی‌شود» بهشت برین خدا بر انسان‌های سخن چینی که بین مردم فاصله میان اندازند برای اینکه وحدت و برادری مردم را از بین ببرند و کانون گرم خانواده و مردم را از هم بپاشند حرام است.
وی در ادامه در حدیث دیگری پیامبر(ص) می‌فرماید : انسانی که غیبت می‌کند، انسان منافق، انسان شراب‌خوار و انسان سخن چین و نمام چهار گروه از انسان‌ها هستند که هرگز به بهشت نمی‌روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست