امام جمعه بیجار:
سپاه بازوی توانمند و قدرتی نظام جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حاج ماموستا مرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به اقدام دولت آمریکا علیه کشور ایران و سپاه پاسداران، اظهار کرد: دولت آمریکا و حاکمانش در طول ۲۳۲ سال تاسیس تا به حال فقط ۲۳ سال جنگ نداشته است و این نشانه خونخواری و سوءمدیریت دولت‌های آن‌هاست.

مرادیان ضافه کرد: به حقیقت آمریکا خود تروریست و حامی تروریست هستند، امنیت و اقتدار کشور مرهون زحمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه سپاه بازوی توانمند و قدرتی نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: اقدام نابخردانه آمریکا نشانه شکست و نکبت حاکمان آنها در مقابل اقتدار و عظمت ملت ایران و صلابت و قدرت سپاه پاسداران است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به موضوع مسیر سعادت و خوشبختی انسان و مسیرهای دستیابی به آن اشاره و اظهار کرد: انسان از همان دوران کودکی و نوجوانی و رشد و نمو، با به دست آوردن متعلقات دنیوی و تلاش فراوان دنبال سعادت و خوشبختی است.

وی خاطرنشان کرد: شاید به ندرت کسی بتواند از رسیدن و طی کردن مسیر سعادت بهره‌مند شود، چون انسان همواره مسیر خود را فراموش و یا برای رسیدن به آن تلاش نمی‌کند.

به گفته امام جمعه بیجار، مهم‌ترین عامل رسیدن به مسیر سعادت، راضی بودن به امکانات رفاهی و منابع خدادادی است که در اختیار انسان است.

مرادی با بیان اینکه حس سعادت و خوشبختی به مقام و موقعیت و ثروت وابسته نیست، اذعان کرد: آرامش و راضی بودن به داده‌های خداوند مهم‌ترین جلوه خوشبختی و سعادتمندی انسان‌های است.

وی اضافه کرد: خداوند در قرآن کریم فرموده است مسیر سعادت تنها به وسیله دل‌های پاک و صاف و سالم به دست می‌آید و تمام پیامبران الهی نیز انسان‌ها را به مسیر سعادت و خوشبختی دعوت نموده‌اند.

امام جمعه بیجار افزود: در روایت است که پیامبر اسلام فرموده خداوند به پیکرها و قیافه‌های شما نمی‌نگرد، بلکه به قلب‌های شما می‌نگرد به حقیقت فهم و شعور و عقل سلیم و معرفت همه از قلب سالم سر چشمه می‌گیرد.

مرادیان خاطرنشان کرد: قلب منبع وجود انسان و مغز مرکز مدیریت اعضای بدن به شمار می‌آید.                                                                             وی در ادامه به ضربان و کارکرد قلب اشاره کرد و اظهار داشت: قلب مرکز احساس است و به تجربه اکثریت دانشمندانی که پیوند قلب انجام داده‌اند، ۷۸ درصد از عین روحیات و شخصیت بر انسان‌هایی که پیوند برای آنها انجام شده است اثر گذار بوده است.

امام جمعه بیجار تصریح کرد: به راستی اخلاق و اعمال انسان وقتی زیباست که به آن توجه شود و قلب سالم در وجود افراد متقی است که دستورات خدا و شریعت اسلام را با دل پاک و صاف پذیرفته‌اند.

مرادی گفت:‌ براساس روایت پیامبر همیشه دعا می‌فرمود« ای کسی که دگرگونی قلب به دست توست، دل و حال و احوال ما را به سوی صاف بودن و سلامتی بگردان».

به گفته وی، براساس آیات قران قلب‌ها تنها با ذکر و نام خداوند آرامش می‌گیرد و امیدواریم خداوند قلب همه ما را به سوی سلامتی و صاف بودن و رحمت و برکت خود سوق دهد تا زندگی سالم و خوبی داشته باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست