شناسه خبر: 1833

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1833

امام جمعه اهل سنت خارگ؛
سپاه مظهر اقتدار، عزت و سربلندی و دفاع از حق و حقیقت است
شیخ احمدرضا کنعانی: درواقع منشأ ترور و تروريسم بین‌المللی آمريكا و همدستانشان می‌باشند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران همچون بنيان مرصوص در مقابل آنها صف‌آرايی كرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ احمدرضا کنعانی امام‌جمعه اهل سنت خارگ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: ماه مبارک شعبان ازجمله ماه‌های مهم و ارزشمند دین اسلام است که بر اساس آیات قرآن کریم در گرامی داشت و توجه بدان سفارش فراوانی شده است.

وی افزود: ماه شعبان مقدمه ورود به ضیافت الله در ماه رمضان است ازاین‌رو، کسب آمادگی‌ برای درک هر چه بیشتر فیض معنوی لازم است.

خطیب جمعه عنوان کرد: از مادر مؤمنان عایشه (رض) روایت شده است که پیامبر گرامی اسلام هیچ ماهی به اندازه شعبان روزه نمی‌گرفتند.

وی به علل ایجاد غم و اندوه و حزن اشاره کرد و گفت: میل و رغبت به دنیا و دل بستن به ظواهر دنیا و حرص طمع و همچنین کوتاهی و تقصیر در انجام فرایض و اعمال نیک انسان را در غم و حزن فرو می‌برد.

خطیب جمعه، جهل و نیت فاسد و قصد فساد را اسباب بدعت دانست و در ادامه سخنان اظهار کرد: از کنکاش و خبر گرفتن از نیات مردم برحذر باشیم چراکه نمی‌دانیم در قلب آنها چه می‌گذرد‌ و تنها کسی که از ضمیر انسان‌ها آگاه است، علام الغیوب پروردگار متعال است.

شیخ کنعانی در ادامه سخنان سپاه را مظهر اقتدار، عزت و سربلندی و دفاع از حق و حقیقت دانست و گفت: هرکجا مظلومی در دنیا بوده سپاهیان عزیز در مقام دفاع از او برآمده‌اند.

خطیب جمعه با اشاره به اینکه دشمنی دشمنان اسلام، باعث سربلندی رادمردان است و ذلت دشمنانی است که سپاهیان عزیز را به‌ناحق و نابخردانه تروریسم نامیده‌اند، اضافه کرد: درواقع منشأ ترور و تروریسم بین‌المللی آمریکا و همدستانشان می‌باشند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران همچون بنیان مرصوص در مقابل آنها صف‌آرایی کرده است.

احمدرضا کنعانی در پایان خطبه به سیل ویرانگر اخیر که در نقاط مختلف کشور خرابی‌های فراوانی را ببار آورده است اشاره کرد و از مردم نوع‌دوست خواست تا به هم‌وطنان سیل‌زده کمک و یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست