امام جمعه مهاباد:
سکوت جوامع بین المللی در قبال فاجعه شیمیایی سردشت آزاردهنده است
امام جمعه مهاباد گفت: یادآوری سالگرد این جنایت فرصت مغتنمی است تا ضمن تلاش برای تحقق جهان عاری از سلاح شیمیایی، مسئولیت جامعه بین المللی در قبال آلام و رنج های مصدومان این جنایت جنگی علیه بشریت یادآوری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان‌غربی، ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهاباد ضمن تسلیت سی و دومین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت گفت: یادآوری سالگرد این جنایت فرصت مغتنمی است تا ضمن تلاش برای تحقق جهان عاری از سلاح شیمیایی، مسئولیت جامعه بین المللی در قبال آلام و رنج های مصدومان این جنایت جنگی علیه بشریت یادآوری شود.

وی ادامه داد: سردشت به عنوان نخستین شهر مسکونی قربانی بمب شیمیایی مطرح است اما هم اکنون از لحاظ زیرساخت های توسعه ای در سطح مطلوبی قرار ندارد و انتظاریم داریم توجه به این شهرستان بیش از پیش مورد توجه مسئولان کشوری قرار گیرد.

ماموستا امامی اضافه کرد: دولتمردان با مراجعه و بازدیدهای میدانی از این منطقه متوجه خواهند شد که هموطنان سردشتی در طول این چند سال بر اثر آثار بمباران شیمیایی چه رنج هایی را تحمل کرده اند و بر این اساس انتظار داریم مسئولان بیشتر مشکلات سردشت را مورد توجه قرار دهند.

امام جمعه مهاباد با اشاره به نشست کنفرانس منامه با موضوع معامله قرن، گفت: فلسطین ۷۰ سال مقاومت و ایستادگی کرده و این روزها گرفتاری‌های بیشتری دارد اما زیر بار این مساله نخواهد رفت.

وی بیان کرد: آمریکا با اجرای این طرح به دنبال خارج کردن فلسطینیان از سرزمین های خود و انتقال آنان به سرزمینی دیگر است در حالی که مرزهای خود را بر روی اغلب کشورهای جهان و حتی همسایگانش بسته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست