عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان
سکوت در برابر اعدام ۳۷ نفر انسان بی‌گناه در عربستان جایز نیست/مدافعین مرزبانی از حقوق بشر چرا خفه‌خوان گرفته‌اند؟
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان،  گفت: وظیفه تمام مسلمانان است که در برابر این اقدام سکوت نکرده و انزجار خود را از سردمداران اینگونه حرکت‌ها بیان کنند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا راستی ضمن محکوم کردن اعدام دسته ‌جمعی ۳۷ نفر مسلمان توسط آل سعود اظهار کرد: این اقدام از منظر دین اسلام حرام است.

وی خاطرنشان کرد: این حرکت ضد انسانی و ضد حقوق بشر است که بدون هیچ دلیل و منطقی خون انسانی ریخته شود.

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان تصریح کرد: وظیفه تمام مسلمانان است که در برابر این اقدام سکوت نکرده و انزجار خود را از سردمداران اینگونه حرکت‌ها بیان کنند.

ماموستا راستی اظهار داشت: برای سازمان حقوق بشر که ادعای حمایت از حقوق بشر را دارد جای تاسف است که در برابر این حرکت سکوت اختیار کرده و هیچ عکس‌العملی نشان نداده است.

وی با بیان اینکه سازمانی که ادعای مرزبانی از حقوق بشر را دارد در حالی در برابر این حرکت سکوت می‌کند که باید به صورت جدی آن را محکوم می‌کرد، افزود: این جای سوال دارد که مدافعین مرزبانی از حقوق بشر چرا در برابر این حرکت ضد بشریت خفه‌خوان گرفته‌اند.

وی اذعان کرد: سازمان ملل سنگ دفاع از حقوق بشر را به سینه می‌زنند ولی اینگونه سکوت‌ها نشان می‌دهد که حرف و عملشان یکی نیست.

به گفته عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان،  ریختن خون مسلمانان حرام و گناهای کبیره است ولی متاسفانه امروز شاهدیم که در عربستانی که نماد ظهور دین اسلام است اینگونه حرکت‌ها صورت می‌گیرد.

ماموستا راستی با بیان اینکه اینگونه حرکات به ضرر جوامع اسلامی است، گفت: امروز دشمنان اسلام تمام توان خود را برای ضربه زدن به این دین الهی به کار گرفته‌اند و در این مسیر به صورت موضوع اسلام هراسی را دنبال می‌کنند.

وی افزود:  حرکت ضد بشریت و غیرشرعی عربستان در اعدام  ۳۷ نفر که جز عالمان و صاحب فکران است از سوی تمام علمای اهل سنت و تشیع کردستان محکوم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست