نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری
سکوت مجامع بین‌الملل در برابر اقدام وحشیانه ال سعود این حرکات را عادی می‌کند
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مجامع بین‌الملل در برابر این اقدام وحشیانه موجب استمرار آن می‌شود، گفت: اگر وجدان بیدار انسان‌ها و مجامع بین‌الملل در برابر این جنایت سکوت کنند بزرگترین ظلم را در حق جامعه بشریت کرده چرا که چنین حرکاتی را عادی می‌کند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی اظهار کرد: اعدام  ۳۷ نفر که بیشتر آنها از جامعه علما و طلاب برادران شیعه و سه نفر نیز از علمای اهل سنت بوده‌اند اقدام وحشیانه و ضد بشری بود که توسط ال سعود صورت و دل تمام مسلمانان را به درد آورد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اینگونه رفتارهای ضد انسانی در جوامع اسلامی موجب معرفی چهره غیرواقعی از اسلام می‌شود.

ماموستا رستمی با بیان اینکه این گلمندی به شدت از سازمان ملل و مجامع بین‌الملل وجود دارد که چرا در برابر این حرکات ضد انسانی سکوت کرده‌اند، گفت: اینکه مدعیان حقوق بشر در برابر چنین جنایت بزرگی سکوت می‌کنند غیرقابل قبول است.

وی اظهار کرد: این کشتار بی‌رحمانه هیچگاه فراموش نخواهد شد و علمای اهل سنت در کردستان بشدت آن را محکوم می‌کنند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: این اقدامات که توسط عربستان انجام می‌شود ضد بشریت و ضد وجدان اسنانی است و به هیچ وجه با هیچ مذهب و دینی سازگار نیست.

ماموستا رستمی اظهار کرد: در آیات متعدد قرآن به عنوان کتاب مسلمانان حتی کشتن یک نفر بی‌گناه را محکوم کرده و کشتن یک انسان را برابر با کشتن یک جامعه می‌داند.

وی با بیان اینکه سکوت مجامع بین‌الملل در برابر این اقدام وحشیانه موجب استمرار آن می‌شود، گفت: اگر وجدان بیدار انسان‌ها و مجامع بین‌الملل در برابر این جنایت سکوت کنند بزرگترین ظلم را در حق جامعه بشریت کرده چرا که چنین حرکاتی را عادی می‌کند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری بر پرداختن و حساس‌سازی جامعه در این رابطه توسط جامعه رسانه‌ای تاکید کرد و گفت: نباید به راحتی از کنار این موضوع بگذریم و باید با هر وسیله‌ای آن را حکوم کنیم تا دیگر ادامه نداشته باشد.

ماموستا رستمی عنوان کرد: اینکه ۳۷ نفر بدون محاکمه در دادگاه عدل الهی اعدام شوند مغایر با دستورات دین اسلام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست