شناسه خبر: 3181

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3181

امام جمعه شهرستان سروآباد:
سکوت مجامع حقوق بشر در قبال جنایت عربستان نابخشودنی است
امام جمعه شهرستان سروآباد گفت: اقدام ظالمانه حکومت دیکتاتور عربستان در اعدام 37 نفر از فعالین حقوق بشر و سکوت مجامع به اصطلاح حقوق بشر در قبال این جنایت نابخشودنی است.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیدعبدالقادر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: اقدام ظالمانه حکومت دیکتاتور عربستان در اعدام کردن ۳۷ نفر از فعالین حقوق بشر و سکوت مجامع به اصطلاح حقوق بشر در قبال این جنایت حکومت عربستان در اعدام نمودن این افراد نابخشودنی است.
وی ضمن گرامیداشت هفته سلامت، گفت: از تمام مردم این شهرستان تقاضا دارم همکاری لازم را با شبکه سلامت داشته باشند تا شاهد ارتقای هرچه بیشتر شاخص‌های سلامتی در جامعه باشیم.
امام جمعه شهرستان سروآباد خاطرنشان کرد: تک‌تک افراد جامعه از زن و مرد باید برای سلامتی خود کوشا باشند و در حفظ منابع طبیعی به عنوان بزرگترین سرمایه ملی ثابت قدم باشیم.
ماموستا حسینی توجه به منابع طبیعی به ویژه جلوگیری از بریدن درختان را مورد تاکید قرار داد و گفت: نحوه استفاده ناصحیح از سرمایه‌های ملی مانند منابع طبیعی موجب بروز سیل و غیره می‌شود.
وی در ادامه خواستار همکاری هرچه بیشتر مردم این شهرستان با بنیاد علوی شد و گفت:‌ این بنیاد ظرفیت بسیار خوبی برای خدمات‌رسانی در این شهرستان است که مردم باید در همکاری با آن تمام توان خود را بکار گیرند.
وی اضافه کرد: یکی از مشکلات امروز موضوع نبود درآمد شهرداری و مشکلات این نهاد مردمی است که فرماندار شهرستان و مسوولان و متولیان استانی باید نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشند.
امام جمعه شهرستان سروآباد افزود: شهرستان سروآباد با مشکلات زیادی به لحاظ زیرساختی و اقتصادی مواجه است که در چنین شرایطی انتظار توجه بیشتر از سوی مسوولان می‌رود.
وی با بیان اینکه برخی از مسوولان با وجود دیدن این مشکلات فکری به حال رفع آن نمی‌کنند و در خواب هستند، اظهار داشت: وضعیت جاده سروآباد ـ سنندج در شرایط کاملا نامناسبی به سر می‌رود و وعده‌های داده شده با گذشت سال‌ها در این زمینه تحقق پیدا نکرده است.
وی در ادامه به برگزاری کنگره ۵۴۰۰شهید در ۱۴ اردیهشت در روستای دزلی اشاره کرد و گفت: گرامیداشت یاد و خاطر شهدا گرامیداشت ارزش‌ها است و شرکت در چنین برنامه‌هایی رسالتی همگانی است.
امام جمعه شهرستان سروآباد در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته تصریح کرد: خداوند منان می‌فرماید« کسانی که به خدا ایمان آورده‌ و مال و ثروت شما آنها را سرگرم نکرده است مورد لطف و رحمت پروردگارشان قرار می‌گیرند».
ماموستا حسینی از تقوای الهی به عنوان بزرگترین سرمایه هر انسانی نام برد و افزود: نباید اجازه دهیم مطاع و ثروت‌های دنیوی ما را سرگرم و آخرت را از یادمان ببرد قبل از مرگ بفکر حسابرسی اعمالمان باشیم.
وی با تاکید براینکه نماز، روزه، صدقه و زکات برای خود انسان است، عنوان کرد: اینها سایه‌ای هستند که در روز قیامت انسان را از گرمای آتش جهنم ایمن می‌سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست