بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
سیدحسن نصرالله: آنها که می گویند حزب الله حاکم لبنان است، هدفشان تحریک مردم و ایجاد هرج و مرج است
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در مراسمی به مناسبت سالگرد تاسیس جهاد سازندگی حزب‌الله سخنرانی کرد.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، سیدحسن نصرالله در آغاز این مراسم ضمن تبریک به مناسبت سی و یکمین سالگرد تاسیس جهاد سازندگی حزب الله لبنان گفت: از خداوند متعال توفیق برای تمام برادران و خواهرانم در این نهاد را برای خدمت رسانی به مردم خواستارم به ویژه که این نوع خدمت عظیم ترین عبادتهاست، جهاد سازندگی از ابتدا بخشی از مقاومت بود و ما افتخار می کنیم که این نهاد بخشی از حزب الله و مقاومت است.

وی یادآور شد: این نهاد که تحت تحریم‌های آمریکایی است از ابتدا بخشی از مقاومت بوده و ما به این موضوع افتخار می کنیم، مقاومت همواره فعالیتهایی چند جانبه داشت و توانست با همکاری گروههای دیگر، آزادی مناطق اشغالی جنوب لبنان را در سال ۲۰۰۰ محقق سازد.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: قبل از سال ۲۰۰۰ هر فعالیتی که جهاد سازندگی انجام می داد با حمایت مالی جمهوری اسلامی ایران بود.

وی یادآور شد: تجربه ای که پس از حمله اسراییل به لبنان در ژوئن ۲۰۰۶ به دست آوردیم در تاریخ بشریت بی سابقه بود و بر اساس آن بود که از بطن جهاد سازندگی بنیاد وعد با حمایت ایران تاسیس شد.

دبیرکل حزب الله لبنان صحرازدایی و گسترش فرهنگ درختکاری را از ماموریت های جهادسازندگی حزب‌الله معرفی کرد و یادآور شد: در سالهای گذشته حدود ۱۰ میلیون و ششصد هزار اصله درخت کاشته شد که قبل از آن نیز یک میلیون درخت دیگر کاشته شده بود، ما جامعه ای کاری می خواهیم نه جامعه ای تنبل؛ جهاد سازندگی پس از پایان جنگ سال ۲۰۰۶ به فعالیتهای کشاورزی پرداخت.

وی گفت: تا زمان حاضر دولت لبنان سیاست مشخصی برای متحول نمودن بخش کشاورزی ندارد، ما خواستار توجه و حمایت دولت لبنان از بخش کشاورزی هستیم.

سیدحسن نصرالله با اشاره به رای مثبت فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان به بودجه امسال این کشور گفت: گفت و گوهای بسیار گسترده ای برای تدوین یک بودجه قوی در پارلمان لبنان انجام دادیم.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به طرح وزارت کار این کشور در راستای اعمال محدودیت‌ برای کارگران فلسطینی گفت: موضوع کارگران فلسطینی در لبنان باید به شکل علمی و منطقی بررسی و حل شود.

وی اظهار داشت: اینکه گفته اند حزب الله حاکم لبنان است برای آن است که تمام بدبختی ها و مشکلات کشور را به دوش حزب الله بیندازند، هر کسی که حزب الله را حاکم لبنان می داند هدفش تحریک مردم علیه حزب الله و ایجاد هرج و مرج در لبنان است، باید اشخاصی که مردم را تحریک می کنند به دادگاه تحویل داد چرا که این نوع تحریک پیامدهای خطرناکی برای اقتصاد لبنان دارد.

دبیرکل حزب الله لبنان شایعات مبنی بر نقش این جنبش در حمله به کاروان صالح الغریب، وزیر لبنانی را شدیدا تکذیب کرد و گفت: آنچه درباره این حادثه و دخالت ما در آن گفته شده دروغ ، شایعه پراکنی، افترا، و تهمت است، اگر حزب الله مشکلی با کسی داشته باشد بدون هیچ واهمه ای و به طور مستقیم با آن شخص برخورد می کند.

وی افزود: ما خواستار تشکیل جلسه دولت در سریع ترین زمان ممکن برای بررسی جزئیات حادثه قبرشمون هستیم چرا که اتهامهایی که به ما وارد شده برای تحت فشار قراردادن ما و آقای ارسلان است، ما هرگز وقفه ای در کار دولت ایجاد نمی کنیم و آماده ایم در صورتی که نخست وزیر دعوت کند اولین کسی باشیم که در جلسه بررسی حادثه قبرشمون شرکت کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست