نماینده مردم مینودشت:
سیل اخیر نشان داد وحدت شیعه و سنی در ایران شعاری نیست، یک اصل است
نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه‌تپه و گالیکش گفت: در سیل اخیر ما مشاهده کردیم که وحدت بین برادران شیعه و اهل سنت وحدت سیاسی و شعاری نیست و به معنای واقعی کلمه وحدت در عمل است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، شهرام کوسه غراوی، نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه‌تپه و گالیکش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه پارلمانی خبرگزاری تقریب با اشاره به سیل اخیر که کشور را فرا گرفته است،گفت: در سیل اخیر ما شاهد صحنه فداکاری مردم اعم از شیعه و سنی برای نجات جان همنوعان خود فارغ از دین و مذهبشان بودیم.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی چیزی که حائز اهمیت است درکنار یکدیگر بودن و هم یاری و کمک رسانی به مردم است و اصلی ترین موضوع موجود در  این حادثه نجات جان انسان ها است.

وی خاطر نشان کرد: مردم ایران همواره ثابت کرده‌اند که در سختی‌ها و مشکلات در کنار یکدیگر بوده و نخواهند گذاشت مشکلات بر آنها غلبه کند و در‌ چنین شرایطی است که وحدت و برادری بین شیعه و اهل سنت ایران نمود عملی پیدا می‌کند.

غراوی تاکید کرد: وحدت و یکپارچگی امت اسلامی در تمامی شهرها موج می‌زند و در سیلاب اخیر شاهد همدلی و برادری  در بین مردم ایران بودیم.

وی با اشاره به وضعیت استان گلستان پس از وقوع سیل گفت: تنها راه خروج آب از سطح شهر و روستاها نیرویی است که اکنون در حال انجام است و همه در تلاش هستند تا هر چه سریع‌تر آب از شهر خارج شود.

نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه‌تپه و گالیکش در پایان با اشاره به اینکه دولت باید تمهیدات ویژه‌ای بابت تسریع در پرداخت تسهیلات به مردم انجام دهد،خاطرنشان کرد: اهل سنت با دریافت وام  از نظر شرعی مشکل دارند و دولت بایدبه  صورت بلاعوض به مردم وام دهد تا انشالله هرچه سریعتر مشکلات مناطق سیل زده برطرف شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست