امام جمعه سنندج
شایستگی مسوولان در خدمت به مردم است/جلوی افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها گرفته شود
امام جمعه سنندج گفت: وظیفه مسوولان خدمت به مردم و تلاش در راستای رفع مشکلات آنان است و شایستگی یک مسوول در خدمت او به مردم معنا پیدا می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که با حضور نمازگزاران و با رعایت الزمات بهداشتی در مسجد دارالاحسان این شهر اقامه شد، اظهار کرد: پیغمبر نور و رحمت برکتی برای تمام جهان بشریت در طول تاریخ است.

وی خاطرنشان کرد: مسجد دانشگاه ملاقات با خدا و نشستن در محضر پروردگار است و باید قدر آن را بدانیم.

وی با عنوان اینکهمحیط زیست هرچه حراست و حفاظت شود زندگی انسان‌ها بهتر رو به توسعه و آبادانی خواهد رفت، حراست از محیط زیست را وظیفه همگانی دانست و گفت: از بین رفتن محیط زیست تنها به ریختن زباله خراب نمی‌شود فساد و بی‌امری الهی موجب نابودی محیط زیست خواهد شد.

امام جمعه سنندج افزود: حضور گرم مسوولان در نمازهای جمعه و در جمع مردم نقش مهمی در شناخت بیشتر آنان از مشکلات جامعه و تصمیم‌گیری‌های مناسب برای حل مشکلات مردم دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حادثه دلخراش انفجار تانکر حامل مازوت در حسین‌آباد و مشکلاتی که برای مردم این روستا پیش آمد اشاره کرد و گفت: امیدواریم خداوند تبارک و تعالی هر چه زودتر زمینه شفای عاجل زخمی شدگان این حادثه دلخراش را فراهم و به بازماندگان کسانی که جان باختند صبر و بردباری عنایت کند.

ماموستا رستمی اضافه کرد:  وظیفه مسوولان خدمت به مردم و تلاش در راستای رفع مشکلات آنان است و شایستگی یک مسوول در خدمت او به مردم معنا پیدا می‌کند.

وی همچنین اذعان داشت: رفع مشکلات معیشتی مردم و ایجاد سرپناه برای کسانی که رنج مسکن دارند باید اولویت مسوولان باشد.

امام جمعه سنندج گفت: افزایش افسار گسیخته قیمت کالاها فشار جدی به مردم به ویژه قشر نیازمند وارد کرده و انی نیازمند نظارت جدی بر بازار است.

وی خاطرنشان کرد: قیمت کالاها در بازار هر روز افزایشدارد لذا مقابله با این وضعیت نیازمند نظارت جدی دستگاه‌های متولی است.

ماموستا رستمی در ادامه از جوانان به عنوان موتور محرکه توسعه و رونق در کشور نام برد و گفت: رفع مشکلات امروز جامعه نیازمند برنامه‌ریزی و آینده‌نگری است باید از ظرفیت جوانان خوش فکر و توانمند برای عبور از مشکلات بهره گرفت.

وی اضافه کرد: جوانان جامعه برای تشکیل زندگی و استقلال نیاز به توجه در دو حوزه ایجاد اشتغال و مسکن دارند و مسوولان باید در این زمینه تسهیلگری کنند.

امام جمعه سنندج در ادامه از طلاق به عنوان منفورترین حلال نام برد و گفت: طلاق موجب از بین رفتن کانون گرم زندگی می‌شود و زمینه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را فراهم می‌سازد.

وی خاطرنشان کرد: بنا به فرموده قرآن و دین اسلام زنان آرامش دهنده مردان و مردان برای زنان لباس شرف و کرامت هستند.

ماموستا رستمی تصریح کرد: متاسفانه در جهان امروز به واسطه گسترش فضای مجازی هویت ارزشمند زنان مورد دستخوش قرار گرفته و مفاهیم و معنای واقعی خود را از دست داده است.

وی خاطرنشان کرد: زن و مرد باید با صبر و بردباری در مسایل و مشکلات پشت هم را بگیرند و از متلاشی شدن کانون گرم خانواده جلوگیری کنند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱

فهرست