خطیب جمعه اهل سنت روستای لاوران شهرستان بندرلنگه:
شرم و حیا از خداوند، مانع انسان از ارتکاب به گناه است
شیخ علی مظفریان در جمع نمازگزاران جمعه، ضمن اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) در باب حیا گفت: شرم و حیا از خداوند، مانع انسان از ارتکاب به گناه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، شیخ علی مظفریان، خطیب جمعه اهل سنت روستای لاوران از توابع شهرستان بندرلنگه واقع در استان هرمزگان در خطبه های نماز جمعه نوزدهم مهرماه، ضمن اشاره به روایتی از رسول گرامی اسلام با محتوای «الحیاء لایاتی الا بخیر؛ از حیا جز نیکی نمی آید» اظهار داشت:  حیا حالتی درونی بوده  که موجب دوری انسان (به دلیل سرزنش درونی خود یا دیگران ) از کارهای زشت می­گردد.

خطیب جمعه اهل سنت در ادامه با اشاره به عواقب گناه در دنیا و آخرت، گفت: یاد خدا مایه آرامی جان و فراموش کردن خدا موجب اضطراب و ترس و نگرانی است.

وی ضمن بیان اینکه شرم و حیا از خداوند، مانع انسان از ارتکاب به گناه است، افزود: باتوجه به احادیث گهربار رسول خدا(ص)، هر کس از حضور در پیشگاه خداوند ترسیده و از هوای نفس دوری کند، بهشت منزلگاه اوست.

آقای مظفریان با استناد به روایات رسول خدا(ص) ابراز کرد: چون دل مؤمن از خوف خدا بلرزد، گناهان او می ریزد، مانند برگی که از درخت فرو ریزد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست