مدیر مدرسه علمیه صدیقیه تربت جام:
شرکت در مسابقات قرآنی انگیزه افراد به ویزه جوانان را در آموختن معارف و آموزه های قرآنی افزایش می دهد
مولوی علی خیری گفت: مهرواره قرآنی طه به همت دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت برگزار می شود و از همه خانواده های اهل سنت کشور دعوت می کنم در این مهرواره قرآنی شرکت نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی علی خیری مدیر مدرسه علمیه صدیقیه تربت جام در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به آیه شریفه و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا اظهار داشت: خداوند در این آیه امت اسلام را به مسئله مهم و اساسی و بنیادی دعوت می دهد و این دعوت در قالب امری است که با استحکام و سختی به قرآن چنگ بزنید و نگذارید قرآن را از دست شما خارج کنند و همان طور که شما می دانید حبل الله در این آیه قران کریم است.

وی افزود: آنچه که باعث سقوط و بی عزتی و انحطاط امت اسلام است تفرقه است و تفرقه زمانی است که این امت از قرآن کریم و تعالیم قرآنی به دور و نا آشنا باشد لذا قرآن کریم بسیار مهم و اساسی است.

ایشان ادامه داد: اقبال لاهوری رحمت الله علیه می فرماید:

به جز قرآن رهگشای من نبود     حکمتش هر باب را برمن گشود

آنچه که حکمت ها را بر انسان تشنه و عاشق می گشاید تعالیم و مفاهیم و پیام های قرآنی است و برای زندگی به سبک اسلامی باید به این مباحث توجه نمود و همچنین در جای دیگر اقبال گفته است:

گر همی خواهی مسلمان زیستن      نیست ممکن جز مسلمان زیستن

مولوی خیری بیان داشت: قران نقش حیاتی در زندگی بشریت دارد و سند عزت و شرافت امت مسلمان است. هرگاه از قران دور بمانیم آنگاه بدبختی فردی و اجتماعی زندگی ما شروع خواهد شد. لذا بنده حقیر ضمن تشکر از دبیرخانه شورای برنامه ریزی اهل سنت که در اجرای این گونه برنامه های قرآنی که نیاز تک تک ماست برنامه ریزی و تلاش می کنند  کمال تشکر را دارم و به همه طلاب و روحانیون و خانواده های آنان توصیه می کنم در این مسابقه شرکت فراگیر داشته باشند و  از این برنامه ها استقبال نمایند و شرکت در این برنامه ها را رمز پیشرفت برای خود بدانند.

مدیر حوزه علمیه صدیقیه تربت جام در پایان در خصوص نقش اینگونه برنامه ها در زندگی بشری گفت: ما هر چقدر که به قرآن کریم نزدیک شویم و پیامهای قرآن آشنا شویم و سبک زندگی اسلام را که در زندگی ما نیاز است و هدف خداوند و پیامبر نیز پیاده کردن سبک زندگی اسلام بوده است را در این دنیای فانی سپری کنیم راه نجات  ماست و  امت   اسلام برای رهایی از مشکلات باید قران کریم را مجدانه در زندگی خود طی نمایند.

 

فهرست