معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
شرکت ۶۰ هزار نفر در مسابقات قرآنی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور/ کودکان کردستانی سوره کوثر را نقاشی می‌کشند
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: 60 هزار نفر در مسابقات قرآنی ویژه ماه رمضان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور شرکت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام شهسواری در جلسه استانی دفاتر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان‌های استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان و مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از برنامه‌ها و فعالیت‌ها معاونت فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تقریبا از اسفند ماه به واسطه شیوع کرونا ویروس در بستر فضای مجازی انجام و به این فضا مختص شده است.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به برخی برنامه‌های این معاونت و خدمات فرهنگی در فضای مجازی گریزی زد و گفت: از ۱۹ فروردین ماه دو کانال ویژه در اپلیکشن های داخلی مانند ایتا و سروش ایجاد شده و البته از سایر شبکه‌ها نیز تا حدودی بهره‌ گرفته‌ایم.
حجت‌الاسلام شهسواری خاطرنشان کرد: تقریبا از آغاز فعالیت این کانال‌ها تا اواسط خرداد بیش از ۶ هزار مطلب فرهنگی شامل اطلاع رسانی، خبر و غیره تولید و برای مخاطبین ارائه شده است.
وی اظهار کرد: تولید محتواهای فرهنگی در کنار حمایت‌های اقتصادی از روحانیون از زمان شیوع کرونا ویروس مد نظر قرار گرفته و در این راستا با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی کارهای قابل توجهی انجام گرفته است.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزاری مسابقات قرآنی را از دیگر برنامه‌های معاونت فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در چند ماه گذشته برشمرد و گفت: از آغاز ماه رمضان بحث مسابقات قرآنی با همکاری صدا و سیمای استان کلید خورد و تقریبا بیش از ۶۰ هزار شرکت کننده در ۲۷ روز در این مسابقات شرکت داشتند.
حجت‌الاسلام شهسواری با بیان اینکه شرکت کنندگانی از استان های مختلف از جمله اصفهان، خراسان جنوبی، تهران در مسابقات قرآن مرکز بزرگ اسلامی مشارکت داشتند، اظهار کرد: براساس تمهیدات و ساز و کاری که اندیشیده شد هر روز به پنج نفر از برگزیدگان این مسابقه جوایزی اهدا شد.
وی از برگزاری مسابقات با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب و وصیت نامه حضرت امام خمینی به عنوان یکی دیگر از برنامه‌‌های پرمخاطب معاونت فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور نام برد و گفت: بنا داریم هر ماه یا هر دو ماه یک بار برنامه قرآنی تفسیر محور را برگزار کنیم.
کودکان کردستانی سوره کوثر را نقاشی می‌کشند
وی با بیان اینکه معاونت فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی در این دوران شیوع کرونا از برنامه‌ریزی برای کودکان نیز غافل نشده است، گفت: بر همین اساس برگزاری مسابقه نقاشی ویژه کودکان با محوریت سوره کوثر در دست اقدام است.
وی اذعان کرد: با مراکز فرهنگی در شهرهای مختلف ارتباط و با انعقاد تفاهم نامه‌ تولیدات گوناگونی در حوزه سبک زندگی و غیره آنها را در اختیار جامعه هدف مرکز قرار خواهیم داد.
وی افزود: این فایل‌های آموزشی شامل صوت، تصویر و غیره در بستر فضای مجازی در اختیار جامعه مخاطب قرار خواهد گرفت و براساس آن آزمون‌های مختلف برگزار خواهیم کرد.

فهرست