شیخ محمدصالح انصاری امام جمعه اهل سنت شهر اوز در نخستین یادواره شهدای اهل سنت شهر اوز:
شهدا جان خود را به خداوند فروخته اند و به دلیل لیاقت و شایستگیشان خداوند نیز جان آنان را پذیرفته است
شهدا با همه شهامت خود در مقابل دشمنان صف آرائی کردند و هیچ ترس و وحشتی نداشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس،به مناسبت هفته دفاع مقدس یادواره شهدای اهل سنت شهرستان اوز و بزرگداشت سردار شهید بهرام مبارکی بعنوان شهید شاخص استان فارس در روز ۴ مهر ماه در محل مصلی نماز جمعه اهل سنت شهرستان اوز برگزار گردید. شیخ محمدصالح انصاری امام جمعه اهل سنت شهر اوز در یادواره شهدای اهل سنت با بیان اینکه سیرت شهدا را باید مورد تأسّی و اقتدای خود قرار دهیم گفت: در قرآن کریم بیان شده است که آنانی که مورد لطف الهی قرار گرفته اند باید به هدایت آنان اقتدا کرد.

ایشان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم توضیح داد: شهدا جان خود را به خداوند فروخته اند و به دلیل لیاقت و شایستگیشان خداوند نیز جان آنان را پذیرفته است. در بازار ایثار و فداکاری و شهادت در راه خدا هیچگونه ریا و تظاهری جای ندارد.

مدیر مجتمع امور دینی امام شافعی شهرستان اوز ضمن قرائت آیاتی از سوره مبارکه بقره عنوان کرد: هرگز آنانی که در راه خدا کشته شده اند را مرده نپندارید بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می گیرند. این بدین معنی است که خداوند از فضل خود به شهدا عنایت فرموده است و در نزد او شادمان هستند. شهدا در کمال خوشحالی انتظار دارند که هم سنگرانشان نیز به آنها بپیوندند و دلیل این انتظار آن است که در نزد پروردگار هیچ حزن و اندوهی نیست و آرزوی هر فردی هم همین است.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر اوز با اظهار به اینکه شهدا در سخت ترین لحظات زندگیشان به دعوت خداوند لبیک گفتند ادامه داد: شهدا با همه شهامت خود در مقابل دشمنان صف آرائی کردند و هیچ ترس و وحشتی نداشتند. شهدا با شهامتشان به میدان آمدند و در راه خدایشان به شهادت رسیدند.

فهرست