شناسه خبر: 8275

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8275

ماموستام ملاقار قادری؛
شهدا و ایثارگران عامل امنیت فعلی کشور هستند
ماموستا ملا قادر قادری عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه وجود شهدا و ایثارگران را یکی دلایل مهم امنیت فعلی کشور دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت حاج ماموستا دکتر ملاقادر قادری عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در ابتدای سخنان خود از شهدا، ایثارگران، جانبازان و اسرای منطقه اورامانات سخن به میان آورده و برگی از تاریخ از رشادت های اهل سنت این منطقه را باز کرد.

وی افزود: وجود شهدا و ایثارگران منطقه ما چه شیعه و چه سنی و چه بومی و چه غیر بومی باعث ایجاد و پایداری امنیت فعلی اورامانات هستند.

ماموستا قادری با اشاره به نقش دشمنان شکسته خورده در میادین جنگ نظامی به ایجاد دو جبهه ی مذهبی و ملی در مناطق اهل سنت غرب کشور اشاره کرد و اظهارداشت: از جنبه ملی با استفاده از جریان های ملی گرائی تندروانه و به بهانه های مختلف در مناسبت های گوناگون با رقص و پایکوبی سعی در تحریف عقاید اکراد داشته و به نوعی به دنبال ایجاد تحرکاتی در برابر حاکمیت هستند.

همچنین در مناسبت های مذهبی نیز با بهانه های مختلفی من جمله اعلام عید سعید فطر و قربان بدون هماهنگی با نظام و دفتر مقام معظم رهبری و علماء منطقه در صدد سوء استفاده از موضوع و جریان سازی هستند که روز دارد به اوج می رسد.

وی ابراز امیدواری کرد: باید دولت ها به این مسائل حساس در مناطق غرب کشور اهمیت بیش از پیش داده و مانع از بروز تفرقه و از بین رفتن امنیت و وحدت فعلی در کشور شوند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست