رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان:
شهید مطهری به عنوان نمونه واقعی الگوی فرد مسلمان در عصر حاضر می باشد
حجت الاسلام والمسلمين فرجام گفت: نياز امروز جامعه ما به ويژه جوانان كشور اين است كه با الگوهاي واقعي و درست آشنا شوند و اين وظيفه و رسالت بر عهده مدرسين و اساتيد حوزه هاي علميه است كه با شناساندن اين الگوها راه صحيح و درست صحيح زيستن را به طلاب و شاگردان بياموزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، حجت الاسلام و المسلمین فرجام در همایش بزرگداشت مقام معلم ویژه مدیران و مدرسین مدارس علوم دینی اهل سنت که به مناسبت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری در مشهد مقدس برگزار شد، با بیان اینکه شهید مطهری الگوی یک معلم و متعلم موفق و واقعی بود، اظهار داشت: اینکه گفته می شود ما در زمان حاضر الگویی برای علم آموزی و کسب معرفت و دانش نداریم سخن صحیحی نیست.

ایشان افزود: اگر ما به گذشته پر افتخار جهان اسلام در طول تاریخ ۱۴۰۰ ساله آن بنگریم خواهیم دید که اهل بیت و صحابه و یاران پیامبر بهترین الگوهای مسلمانان در طول تاریخ هستند و امروز نیز امثال شهید مطهری می توانند الگوی مناسبی برای زندگی مسلمانان باشند.

حجت الاسلام والمسلمین فرجام، جامعیت شهید مطهری از رموز ماندگای نام و راه شهید مطهری دانست و اظهار داشت: این شهید بزرگوار در حالی که فقیهی بزرگ بود در عین حال فیلسوفی ارزشمند و صاحب فکر و اندیشه نیز بود. همانگونه که در اقتصاد و نظریه پردازی های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نیز آثار متعددی از ایشان به جا مانده است.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، موضع گیری های به موقع و انقلابی شهید مطهری در مقابل انحرافات فکری و عقیدتی در دوران طاغوت و بعد از آن را از مهمترین ویژگیهای ایشان دانست و ابراز داشت: کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران در زمانی نگاشته شد که عده ای در پی القای ناکارآمدی اسلام در مواجه با فرهنگ ایران بودند و این شهید بزرگوار در کتاب مذکور با بیان نمونه های بسیاری این حرکت دشمنان اسلام را ناکام گذاشتند.

ایشان از دیگر نمونه های زمان شناسی شهید مطهری را نگاشتن کتاب نظام حقوق زن در اسلام دانست و افزود: این کتاب در  جواب مقالاتی بود که در مجله زن روز در دوران طاغوت چاپ می شد و بنا داشت تا احکام دین در رابطه با زن را به زیر سوال ببرد.

حجت الاسلام والمسلمین فرجام، دشمن شناسی را از دیگر خصایص شهید مطهری عنوان کرد و ادامه داد: در زمانی که مجاهدین خلق می خواستند با اعمال خود انقلاب را مصادره و از مسیر خود منحرف کنند شهید مطهری چهره واقعی آنها را افشا کرد. از طرف دیگر مساله فلسطین مساله ای بود که از سوی ایشان به عنوان مهمترین دغدغه جهان اسلام تلقی می شد که سخنرانی های زیادی از ایشان در این رابطه به جا مانده است.

ایشان در پایان اظهار داشت: نیاز امروز جامعه ما به ویژه جوانان کشور این است که با الگوهای واقعی و درست آشنا شوند و این وظیفه و رسالت شما مدرسین و اساتید حوزه های علمیه است که با شناساندن این الگوها راه صحیح و درست صحیح زیستن را به طلاب و شاگردان خود بیاموزید.

گفتنی است، این نشست به منظور بزرگداشت مقام معلم و همچنین پایان سال تحصیلی ۹۷-۹۸ مدارس علوم دینی اهل سنت استان های خراسان برگزار شد و در پایان نیز از مدیران و مدرسین نمونه سال گذشته تقدیر و به رسم یادبود هدایایی تقدیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست