شهید ادواردو(مهدی)، آنیلی نماد حقیقت جویی در دنیای دین ستیز غرب
یادآوری مستمر شرح زندگی شهید آنیلی، پرده برداری از زوایای زندگی آن شهید و افشاگری اهداف خیانت کارانی که با به شهادت رساندن آنیلی با اسلام به ستیزه برخاسته اند و... از موضوعاتی است که باید به آن پرداخته شود.

سال هاست که انسان ها به دلیل سیاست های حاکم بر غرب و دین و اخلاق ستیزی دولتمردان غربی به ستوه آمده؛ برای همین بسیاری از آن ها به دنبال تفکری هستند که به زندگی شان معنا بخشد. اسلام، دین وآئینی است که انسان ها را از بن بست های فکری رها می کند. در دهه های اخیر جوانان زیادی در کشور های غربی با جستجوی حقیقت به اسلام روی آورده اند، نمونه بارز و مثال زدنی این حقیقت جویان شهید ادواردو(مهدی) آنیلی فرزند یکی از ثروتمندترین افراد جهان است که اسلام را انتخاب کرده، با گفتمان انقلاب اسلامی همراه شد، با امام خمینی(ره) ملاقات نمود، در نماز جمعه تهران به امامت امام خامنه ای(مدظله العالی) شرکت کرد، به دلیل انتخاب اسلام از ناحیه خانواده مصائبی بزرگ دید، در تنگناهای شدید قرار گرفت و در نهایت جان خود را در راه ایمان از دست داد و به شهادت رسید.

ادواردو آنیلی که در ژوئن ۱۹۵۴ مطابق با خرداد ۱۳۳۳ در خانواده ای سرمایه دار از پدر مسیحی و مادری یهودی متولد تحت تاثیر قرآن به اسلام گروید. پدر او جووانی آنیلی و مالک شرکت ماشین سازی فیات، چندین بانک خصوصی، باشگاه های متعدد اتومبیل­رانی، ورزشی و… بود با فشار اطرافیان یهودی خود تلاش گسترده ای را برای انصراف او از اسلام انجام دادند، اما در این زمینه به  هیچ گونه موفقیتی نرسیدند. ادواردو و دوستانش همواره نگران سو قصد از سوی صهیونیست ها بودند به گونه ای که خود او گفته بود که یهودی ها او را به خاطر اسلام آوردنش خواهند کشت و قتل او را به خودکشی و حادثه غیر مترقبه نسبت خواهند داد، زیرا خانواده ثروتمند افسانه ای آنیلی هیچ گاه تصور نمی کردند که تنها فرزند پسرشان به اسلام بگرود. خانواده آنیلی تصور نمی کردند آنیلی جوان که در یک محیط مسیحی- یهودی پرورش می یابد بدون هیچ سرو صدایی به تحصیل در رشته ادیان و فلسفه شرق بپردازد و در این زمینه با اسلام آشنا شود و این آشنایی سرنوشت آنیلی را این گونه تغییر دهد. او که در محیط غیر اسلامی رشد کرده بود، اما صدای دلنواز اسلام برایش نوای دیگری داشت، بر این اساس فرصت مطالعه در مورد اسلام را از دست نداد و با مطالعه بیشتر نسبت به اسلام بیش از پیش او را تشنه تر می کرد تا لطف الهی شامل او شد و به اسلام گروید او با گرویدن به اسلام نام هشام عزیز را برایش برگزیدند، و در نهایت نام مهدی را برای خود برگزید. ادواردو بعد از مسلمان شدن از طرف خانواده تحت فشار های گوناگون قرار گرفت و سرانجام یهودیان که چشم به ثروت افسانه ای خاندان آنیلی دوخته بودند و می دانستند که در صوت برخورداری آنیلی از آن ثروت هنگفت که کارشناسان اقتصادی در آمد سالانه این ثروت را ۶۰ میلیارد دلار برآورد کرده اند می تواند در رونق اسلام در غرب تاثیر گذارد و از طرفی مسلمان شدن تنها وارث خانواده آنیلی داغی سنگین بر سینه اشان گذاشته با توطئه ای او را به شهادت رساندند ادواردو با اسلام آوردن خود به عنوان کسی که حقیقت را کشف کرده، تلاش می کرد در اولین گام خانواده خود را با این حقیت آشنا کند، اما آنها به شدت با او برخورد میکردند و او را به انزوا می کشانند. ادواردو(مهدی) علاقه شدیدی به امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله العالی) داشت و انقلاب اسلامی را با عمق وجود درک کرده بود و به آن اعتقاد داشت، اعتقاد ادواردو(مهدی) به اسلام و انقلاب اسلامی، عشق و علاقه او به امام(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) باعث اوج گرفتن عصبانیت خانواده اش شده بود به گونه ای که فشارهای زیادی به او آورده و حتی پدرش او را به محرومیت از ارث در صورت عدم ترک اعتقاد به اسلام کرد.

ادواردو تنها فرزند پسر سناتور و ثروتمند بزرگ ایتالیا بود که در آمد خانوادگی او سالانه ۶۰ میلیارد دلار برآورد شده است و به دلیل این که با مرگ پدرش ممکن بود ثروت بیکران او در اختیار ادواردو قرار گیرد و در راه گسترش آموزه های اسلام و گفتمان انقلاب اسلامی صرف شود پس از فشار های مختلف و مایوس شدن از دست کشیدنش از اسلام او را به طرز مشکوکی به قتل و شهادت رساندند. خانواده ادواردو برای آن که او را از ارث محروم کنند تلاش زیادی در راستای دیوانه جلوه دادن او کردند، به همین منظور ادواردو را در یک بیمارستان روانی بستری کردند که همه آن ها یهودی بودند پدر ادواردو او را تهدید کرده بود که اگر دست از اعتقاد به اسلام بر ندارد از ارث محروم می شود و او برای حفظ دین خود حاضر به گذشت از میلیارد ها دلار ثروت شده بود، اما همواره به خاطر اسلام آوردن به شدت از طرف خانواده تحت فشار بود تا دست از اسلام بکشد. او در خانه تنهای تنها بود، حتی نامزدش هم به خاطر مسلمان شدنش او را ترک کرده بود، ادواردو تلاش بسیاری کرده بود تا او را مسلمان کند، اما او مسلمان نشد. ادواردو تمایل داشت با یک دختر مسلمان ازدواج کند، ولی به دلیل فشار هایی که خانواده اش بر او وارد می کردند و او را در خانه اش محبوس کردند به خود اجازه نداده بود که فرد دیگری هم به خاطر او تحت فشار قرار گیرد. بر اساس اسناد و نظر افرادی که با ادواردو آشنایی داشته اند، او همواره به دنبال این بود که دوستان و بستگانش را با اسلام آشنا کند، خانواده اش هم به شدت دنبال این بودند که رابطه او را با جهان اسلام قطع کرده و در این راستا روابط او را با همه دوستانش قطع کردند تا از طریق این فشار ها او را منزوی کنند تا بتوانند نگرش و اعتقاد او را تغییر دهند. ادواردو نسبت به مسلمانان جهان اسلام همواره حساس بود، به عنوان مثال تلاش می کرد نسبت به مسائل فلسطین حساس بوده و نقش آفرینی کند، یا زمانی که در ایتالیا یک موسسه انتشاراتی تصمیم گرفته بود کتاب سلمان رشدی مرتد را چاپ و منتشر کند، او با ناشر ملاقات می کند و تلاش می نماید تا کتاب را منتشر نکند. نمونه دیگر اینکه وقتی در ایتالیا تبلیغات سنگینی علیه انقلاب اسلامی بود، او با شبکه ۱ تلوزیون ایتالیا صحبت کرده بود و همراه با یک تیم تلویزیونی عازم کشورهای اسلامی شد و در مورد اسلام تحقیق کرده و فیلم مستندی در مورد اسلام ساختند. ادواردو در معرض انتخاب قرار گرفته که یا دست از اسلام بکشد و ثروتمند ترین افراد باشد یا از همه امکانات و ثروت کلان و افسانه ای بگذرد و همه نوع فشاری را تحمل کند تا اسلام را حفظ کند، اما او در این انتخاب تردیدی در انتخاب اسلام و پذیرش مصائبی که بر او وارد می شود نکرد و بر دین خود پای­بند و استوار مانده. ادواردو به دلیل موقعیت سیاسی-مالی خانواده­اش با تعداد زیادی از رهبران سیاسی جهان ملاقات کرده بود، اما او در ملاقات با امام خمینی(ره) به شدت شیفته معنویت، عظمت و سادگی ایشان قرار گرفته بود و این ارتباط در عمل مسیر زندگی او را عوض کرد، به گونه ای که در راه ایمان و اعتقاد خود سختی ها و ناملایمات شکننده را تحمل کرد و در نهایت در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۰۰ میلادی در راه ایمانی خود به شهادت رسید.

مهدی با همه فشار ها، بر ایمان خود ثابت قدم ماند و راه نورانی برگزیده را بدون توجه به مصائب و مشکلات پیش رو با توکل به خدا طی نمود. او همواره نگران سوءقصد از سوی صهیونیست ها بود و در نهایت هم همان گونه که پیش بینی کرده بود در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۰۰(۲۴ آبان ۱۳۷۹) در یک توطئه در سن ۴۶ سالگی به شهادت رسید.

پس از شهادت مهدی آنیلی رسانه های ایتالیا و دیگر رسانه های بین المللی با تمرکز بر سانسور مطلق به طور عجیبی مانع پخش هرگونه خبری در ارتباط با مسلمان بودن او شدند. با اینکه دست خط هایی از آن شهید وجود دارد که از اسلام و پیامبر اعظم(ص) با اعتقاد سخن گفته است، در نماز جمعه تهران شرکت نموده است، با امام خمینی(ره) ملاقات کرده است. امروزه با گذشت ۲۰ سال از شهادت مهدی با وجود سانسور شهید رسانه ای در دنیا، شهادت آنیلی موجب تبلیغ بیشتر اسلام در جهان به ویژه غرب شده است. یادآوری مستمر شرح زندگی شهید آنیلی، پرده برداری از زوایای زندگی آن شهید و افشاگری اهداف خیانت کارانی که با به شهادت رساندن آنیلی با اسلام به ستیزه برخاسته اند و… از موضوعاتی است که باید به آن پرداخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست