شناسه خبر: 10881

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=10881

فعال فرهنگی اهل سنت:
شهید جنگی زهی انقلابی و استکبار ستیز بود
مولوی بلوچی سیف گفت: شهید جنگی زهی برای اجرایی شدن وحدت حقیقی بین برادران شیعه و سنی کوشا بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ مولوی شهید مصطفی جنگی زهی فرزند احمد در ۱۶ مرداد ۱۳۳۳ در روستای تیغ آب پشامگ از توابع شهر راسک شهرستان سرباز به دنیا آمد.

وی تحصیلات ابتدایی خود را نزد پدرش گذراند و با علاقه‌ای که به تحصیل علوم دینی داشت، سپس برای ادامه تحصیل به پاکستان رفته و پس از کسب مدرک مولویت در بازگشت به ایران جهت انجام خدمت سربازی اقدام نمود و دوران سربازی‌اش را در ژاندارمری گذراند.

از جمله فعالیت‌های وی، تدریس دروس عقیدتی در پایگاه‌های بسیج، اعم از مساجد و ادارات بود و همچنین در مراسمات مختلف ملی و مذهبی به ایراد سخن می‌پرداخت.

مولوی مصطفی به جهت بلاغت در سخن و هدایتگری مردم، در سال ۱۳۸۹ از طرف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان به سمت امامت جمعه دائم مسجد الخضراء راسک منصوب گردید.

ایشان مدتی نیز به عنوان امام جمعه موقت مسجد ابوبکر ایرانشهر منصوب بوده است. سرانجام پس از عمری تلاش در راه اعتلای دین مبین اسلام و شکوفایی آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در روز جمعه مورخ سی ام دی ماه ۱۳۹۰ پس از اقامه نماز پر فضیلت جمعه، در مسیر بازگشت به منزل، همراه با شهید خاکساری توسط ایادی استکبار و وهابیت به فیض عظیم شهادت نایل آمد.

مولوی یوسف بلوچی سیف فعال فرهنگی اهل سنت شهرستان چابهار در خصوص این شهید بزرگوار ابراز داشت: شهید جنگی زهی فردی مردی بود و در تعاملاتش با مردم دقت نظر داشت.

وی در ادامه افزود: شهید جنگی زهی روحیه ای انقلابی داشت و در دفاع از ارزش های نظام و جمهوری اسلامی ساعی و محکم بود.
وی با اشاره به روحیه استکبار ستیزانه آن شهید بزرگوار ابراز داشت: مولوی شهید مصطفی جنگی زهی به شدت استکبار ستیز بود.
فعال فرهنگی اهل سنت در ادامه با اشاره به تاکید شهید جنگی زهی به تقریب مذاهب و اخوت اسلامی بیان داشت: شهید جنگی زهی برای اجرایی شدن وحدت حقیقی بین برادران شیعه و سنی کوشا بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست