معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
شهید سردار سلیمانی در مقابله با دشمنان مصداق اشداء علی الکفار بود / سلیمانی تربیت یافته مکتب قرآن بود
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: سردار سلیمانی در مقابله با دشمنان مصداق اشداء علی الکفار بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام شهسواری در مراسم افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات استانی حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت استان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: شرایط خاصی که برجامعه اسلامی حاکم شد با توجه به وضعیتی که استکبار جهانی بر جامعه ما تحمیل کرد قاعدتا سمت و سوی جریانات کشور یک مقدار عوض خواهد شد.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی در مقابله با دشمنان مصداق اشداء علی الکفار و در مواجهه با مظلومان و فرزندان شهدا، رحماء بینهم بود، خاطرنشان کرد: نسل حاضر مصداق این آیه الهی را به چشم دید در مکتب قرآن است که یک فرد می‌تواند همراهی تمام امت اسلامی را برای مقابله با استکبار و ایادی آن با خود داشته باشد.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: مگر می‌شود کسی پشتوانه قرآنی نداشته باشد اما جلوی تیررس دژخیمان روی خاکریز صلابت مردانه و گام‌های آهنین قدم بگذارد.

وی اضافه کرد: سردار سلیمانی شیر میدان نبرد بود وقتی در مقابل رهبر، خانواده شهید، مظلومین قرار می‌گیرد، عاطفی‌ترین فرد و مصداق بارز مهربان‌ترین انسان بودند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما در آیات الهی تلاوت می‌کنیم «یکی از دلایل جاودانه بودن قرآن این است که این فرهنگ شخصیت‌هایی مانند سردار سلیمانی را تربیت می‌کند»

حجت‌الاسلام شهسورای با اشاره به شیوه ناجوانمردانه ترور سردار سلیمانی آن را نشانه روشنی از زبونی استکبار جهانی در برابر انسان‌های تربیت شده در مکتب قرآن دانست و گفت: شیطان بزرگ برای ترور این فرمانده بزرگ جهان اسلام از پیشرفته‌ترین تجهیزات استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید به اینکه استکبار جهانی با تمام هیمنه و پیشرفته‌ترین سلاح  برای ترور یک نفر به میدان آمد باید به خودمون، مکتب و کتابمون ببالیم.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد:  امروز کار به جایی رسیده که حتی وزرای آمریکایی نیز رئیس جمهورشان را به خاطر این حرکت تروریستی سرزنش و این نشان از مقبولیت و جایگاه سردار سلیمانی در جهان است.

استکبار در برابر سپاه ایران به زانو درآمده است

شهسواری با بیان اینکه قدرت استکباری تمام قد در برابر سردار سلمانی و سپاه ما ایستادند اما به زانو درآمدند، تاکید کرد: سردار سلیمانی متعلق به یک مکان و مکتب خاص نبود و به تمام جهان اسلام تعلق داشت.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: این سردار آزاده اسلام در هرجایی که فریاد مظلومی بلند شد، فارغ از دین و مذهب و زبان به یاری آنان شتافت و از سقوط مهم‌ترین شهرهای اقلیم کردستان جلوگیری کرد.

شهسواری تصریح کرد: سردار سلیمانی به دلیل همین روحیه متعلق به یک رژیم و یک ملت نیست و به همین دلیل مقبولیت جهانی داشتند.

وی با تاکید بر تاسی از زندگی سردار سلیمانی اذعان داشت: همه ما باید با تاسی به این شهید گرانقدر عمل به قرآن را با روح و جسم خود آمیخته سازیم.

به گفته معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، مقبولیت شهید سلیمانی به اندازه‌ای بود که حتی ضدانقلاب خارج‌نشین هم از سپهبد سلیمانی با نام سردار رشید ملی یاد می‌کند و همین موضوع موجب وحشت استکبار شده است.

وی اضافه کرد: هرچند هر انسانی در یک نقطه به دنیا و پرورش می‌یابد و سردار سلیمانی زاده کرمان بود، اما این سردار رشید اسلام به محل زادگاهش خلاصه نشد و به انسانی برای تمام جهان تبدیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست