شناسه خبر: 52801

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=52801

امام جمعه موچش
شهید سلیمانی تربیت‌شده مکتب امام و رهبری بود
امام جمعه موچش گفت:شهید سلیمانی تربیت‌شده مکتب امام و رهبری بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، محمدعلی فروتنی امام جمعه شهر موچش هم اظهار کرد: جهان منهای ایران مساوی جهان منهای اسلام است، اگر ایران را از جهان حذف کنیم چیزی به نام اسلام در جهان باقی نمی ماند.

وی عنوان کرد: وقتی از اقبال لاهوری سوال کردند، چرا پیرو صاحب نظران و بزرگان خاورمیانه هستی  گفت؛ وقتی آدم ابوالبشر که مهد تمدن بود از سوی خدا مورد بخشش و عفو قرار گرفت به زمین فرستاده شد نقطه فرود آمدنش منطقه خاورمیانه بود به همین دلیل خاورمیانه مهد تمدن است.

وی گفت: سردار شهید سلیمانی جز کسانی بود که ایمان دارند و عمل شایسته انجام می‌دهند که خداوند محبت بزرگی را برایش مقتدر می‌سازد چرا که جواب دادن مظلوم و کمک به مظلوم در دین اسلام واجب و فرض است؛ اما در سایر قوانین جزء انسانیت است.

وی تصریح کرد: سردار سلیمانی یاری‌دهنده مظلوم به ویژه مردم کرد بود و دین اسلام دینی است که بسته به شرایط زمانی و مکانی با عالم ارتقا پیدا می‌کند.

وی اذعان کرد: براساس آیات قرآن فتح نصیب مسلمانان می‌شود اگر سردار سلیمانی نبود جهان اسلام زیان بسیاری می دید این مجاهد فی سبیل‌الله با ایثار و از جان گذشتگی جهان اسلام و حتی بشریت را در برابر فتنه بزرگ داعش نجات داد و پایه های تقریب مذاهب را مستحکم‌تر کرد.

وی اذعان کرد: براساس آنچه در اسلام به آن اشاره شده افراط و تفریط بزرگترین آسیب را به هر ملتی می زند چرا که موجب جهل در جامعه می شود و سردار سلیمانی در مقابل این افراط و تفریط ایستاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست