شناسه خبر: 81740

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=81740

شهید شوشتری؛ نماد وحدت، مقاومت و امنیت؛(۳)
گرامیداشت وقدردانی از مدافعان وحدت به ویژه شهیدان وحدت در ایران اسلامی با محوریت سردار سرلشکر شوشتری در هفته وحدت ظرفیتی است که می تواند ضرورت بیش از پیش مقاومت معتقدان به آرمان فلسطین و آزادسازی قدس شریف از چنگال صهیونیست ها را مطرح و ابعاد خیانت برخی از سران کشورهای عربی -اسلامی را افشا نماید. وظیفه همگان به ویژه موثرین و هدایتگران افکار عمومی جامعه است که با تبیین بیش از پیش اهداف مدافعان آموزه های حیات یخش وحدت و نیات شوم وحدت شکنان  دست پرورده بیگانگان به وحدت، مقاومت و امنیت کشورهای اسلامی کمک کنند.

هفته وحدت فرصت مغتنمی است که به معرفی پرچمداران وحدت و قدردانی از آنها پر داخته شود و با الگوگیری از سیره آنها، این آموزه اصولی انقلاب اسلامی تقویت شود. به حق باید شهدای وحدت سال ۱۳۸۸ به ویژه سردار سرلشکر نورعلی شوشتری را از نمادهای وحدت و مقاومت دانست که به هم آمیخته شدن خون او و همراهان سنی و شیعه اش تضمین کننده امنیت کشور است.

انقلاب اسلامی، انقلابی ارزشی و دارای رویکردی الهی و توحیدی است.گفتمان انقلاب اسلامی و مکتب امام خمینی(ره) انسان های بزرگ و مجاهدان نستوهی را پرورش داد که با طی مراحل تعالی و رشد به مرحله ای رسیدند که نهایت آرزوی آنها لقاء ا… بود و شهید بزرگوار شوشتری نمونه برجسته این انسان های بزرگ ومجاهدان نستوه بود که در راه وحدت؛ امنیت و دفاع از حقوق مردم جان خود را فدا کرد و به شهادت رسید. او یکی از بزرگمردان مجاهدی بود که بیش از سه دهه مجاهدت در سخت ترین شرایط جنگ تحمیلی و مقابله با ناامن سازان و وحدت شکنان برای رسالت و تکلیف خود یعنی جهاد در راه خدا تلاش بی وقفه داشت و در پایان این مسیر که به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت رسید.آن شهید بزرگوار در حل غائله گنبد و جریان های تجزیه طلب کردستان، دفاع مقدس هشت ساله و مقابله با اشرار ناامن ساز در منطقه جنوب شرق نقش آفرینی ویژه ای داشت و در جایگاه فرمانده‌ای مدبر، دلسوز مردم، پایبند به ارزشهای دینی،مقید به وحدت، به گونه ای عمل کرد که به قطع و یقین می‌توان گفت آن شهید  والا مقام نماد وحدت و امنیت بوده است که همواره در تاریخ کشور ماندگار خواهد بود.

سردار شهید شوشتری در اداره امور دفاعی و امنیتی ویژگی هایی داشت که همگان با نگاه اطمینان بخش به او می‌نگریستند. او همواره در طول سی سال خدمت صادقانه به انقلاب و نظام در مسئولیت های مختلف با ایمان قوی در جبهه های سخت دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و مصالح ملت حاضر می شد و به حق نشان داد که تسلط بسیار خوبی بر امورات مختلف در جهت توسعه امنیت و تقویت وحدت دارد که نماد آن را می توان در نقش آفرینی آن بزرگمرد در جایگاه جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه و فرماندهی قرارگاه قدس سپاه شرق کشور با تسلط و تدبیر مبتنی بر وحدت اقوام و مذاهب و مقابله با وحدت شکنان و ناامن سازان و متجاوزان به حقوق مردم مشاهده کرد.

دشمنان انقلاب اسلامی و مزدوران آنها که نمی خواستند حرکت ریشه دار امنیت ساز با نقش آفرینی مردم دنبال شود، لذا آنها دست به کار شده و با شهادت آن  بزرگمرد و دیگر شهدای وحدت  به خیال خام خود تصور کردند می توانند از عمران منطقه جلوگیری کرده، ناامنی را در منطقه گسترش دهند و به روند اطمینان بخش وحدت لطمه بزنند، اما غافل از آنکه انقلاب اسلامی با برخورداری از سامانه های مستحکم امنیت ساز  و وحدت بخش و مردان مصممی که ادامه دهندگان راه پرافتخار سردار شهید شوشتری هستند، نه تنها با شهادت پیشگامان وحدت متزلزل نمی شود، بلکه آمیخته شدن خون شیعه و سنی در چنین حوادثی مسیر امنیت ساز و وحدت بخش خود را با قدرت بیشتری ادامه خواهد داد.

با توجه به اینکه شهید شوشتری،با نفوذ در دلهای مردم منطقه و با کمک خود انها امنیت را در منطقه برقرار کرد؛ ضد انقلاب عرصه را بر خود تنگ دید و دست به چنین اقدامی زد که زمینه تقویت وحدت با حضور مردم و موثرین جامعه را بیش از پیش فراهم کرد. مردم منطقه به خوبی به یاد دارند که سردار شهید شوشتری علاقه وافری به امنیت منطقه و مردم داشت و در این راستا شبانه روزی تلاش کرد تا امنیت پایدار مردمی در منطقه برقرار باشد. شهید شوشتری به مسائل فرهنگی مناطق محروم توجه وِیژه داشت و قبایل منطقه را محور امنیت می دانست. او پایه گذار اقدامات توسعه ای در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و معیشتی در منطقه جنوب شرق کشور بود  و در این راستا تدابیر کارآمدی داشت که پس از شهادتش  نیز مدل والگوی امنیت افرین و وحدت بخش مود توجه او دنبال می شود.او شخصیت خدوم، مومن، وفادار،حاضر در میدان، دوست داشتنی، مردمی و … داشت که این ویژگی ها همواره مورد توجه دلسوزان انقلاب، حافظان امنیت و رهپویان وحدت خواهد بود. زیرا همواره هوشمندی، تدبیر، استقامت در راه هدف،مدیریت جهادی و قدرت مواجهه با مشکلات از اصول اجتناب ناپذیر برای آحاد ملت و دولتمردان است.

رهپویان راه برافتخار شهید شوشتری به خوبی می دانند که دشمنان انقلاب اسلامی و ایادی مزدور آنها در ابعاد مختلف به دنبال آن هستند تا باورهای راستین و اعتقاد مستحکم مردم به نظام اسلامی را خدشه دار کنند، وحدت شکنی کنند و امنیت کشور را مخدوش نمایند. بر همین اساس در هر لحظه ، موضوع و مناسبت باید برای تقویت امید در جامعه و افشای ماهیت واقعی دشمنان و یادآوری شایستگی های ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی و ویژگی های الگو های خدمت گزاری به مردم ، پرچمداران امنیت و وحدت به ویژه شهدایی چون سردار شهید شوشتری در عرصه های مختلف استفاده کرده و خود را برای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی مقید بدانیم.

واقعیت این است که یکی از مولفه های قدرت در نظام اسلامی این است که آحاد جامعه با همدلی و هم افزایی مسیر توسعه و امنیت کشور را دنبال کنند و قدرت دفاعی نظام اسلامی را با تکیه بر عوامل معنوی و با محوریت مردم ارتقا دهند، در این راستا شناخت بیش از پیش شهدا و سیره عملی آنها، زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها  بسیار ضروری و تکلیفی اجتناب ناپذیر است و نیاز امروز جامعه به شناخت سیره عملی شهدا به خصوص سردار شهید شوشتری بیش از گذشته است.

حقیقت این است اگر امروزه نظام مقدس جمهوری اسلامی در همه صحنه ها حرفی برای گفتن دارد و در حوزه‌های مختلف ظرفیت بالایی برای مقابله با چالش ها و مشکلات دارد و می تواند  با افتخار از آرمان ها و ارزش های اسلام و انقلاب دفاع کند به دلیل ایثار، از خودگذشتگی، مقاومت و رشادت شهیدانی چون سردار شهید شوشتری است. شهید شوشتری با بهره گیری از فرهنگ جهاد و مقاومت و تقویت آن فرهنگ به عنوان رمز اقتدار، امنیت و پیشرفت انقلاب و اسلام باعث شد تا وحدت و یکپارچگی عمومی در مردم تقویت شود.

اعتقاد و عمل مجاهدانه پرورش یافتگان مکتب امام خمینی(ره) در عرصه دفاع از ارزش های مبتنی بر آموزه های اسلام ناب و سنت وسیره نبوی(ص) از جمله وحدت، ظلم ستیزی، مظلوم یاوری، خدمت به مردم و… باعث شده است که امت اسلام در رویارویی با نظام سلطه و صهیونیزم بین المللی موفقیت های کم نظیری کسب نماید، به گونه‌ای که آمریکایی ها نه تنها به اهداف خود در منطقه غرب آسیا نرسند، بلکه کشورهایی چون سوریه و عراق نیز به عنوان ستون فقرات محور مقاومت مطرح شوند. در این راستا می توان گفت همه طرح های سلطه جویانه آمریکا چون خاورمیانه بزرگ، جدید و توطئه های پیچده مانند طرح معامله قرن با ناکامی روبرو شود. روشنگری و هدایتگری های انقلاب اسلامی و عمل مخلصانه و مجاهدانه معتقدین سنت و سیره نبوی و گفتمان انقلاب اسلامی باعث شده است امت اسلامی به سطحی از بیداری برسد و موضع گیری های مسئولانه ای از خود به نمایش بگذارد که مانع تحقق اهداف آمریکا، رژیم صهیونیستی و ایادی امریکا در منطقه شود.ملت های مسلمان با تمسک  به وحدت بر محور پیامبر اعظم(ص)، اهداف آمریکا را در طرح های مختلف شناخته اند و می دانند که جبهه استکبار قربانی طرح هایی چون معامله قرن، ارتباط دولت های عربی با رژیم صهیونیستی و … که دنبال به فراموشی سپردن آرمان فلسطین هستند. طرح های فریبنده و خیانت آمیزی که نابودی طرح اسلامی برپایی کشور فلسطین به پایتختی قدس، تضعیف یا از بین بردن قدرت مقاومت  در منطقه، در هم شکستن توان و روحیه حق خواهی فلسطینی ها، ایجاد روحیه ناامیدی در جهان اسلام در عرصه رویارویی با استکبار و صهیونیزم، محدودسازی قدرت جمهوری اسلامی و … را هدف خود قرار داده اند. امروزه با بیداری اسلامی، مقاومت اسلامی و امت اسلامی همگی با ناکامی و شکست روبرو شده اند. این واقعیت امروزه در کشورهای اسلامی مشاهده می شود که با وجود تلاش های گسترده آمریکا و رژیم صهیونیستی و حامیان منطقه ای آنها به دلیل مواضع هوشمندانه پرورش یافتگان  مکتب نبوی و همگرایان گفتمان انقلاب اسلامی طرح های سلطه جویانه آنها با موانع اساسی روبرو شده است. این وضعیت مرهون تلاش های مسئولانه و متعهدانه مجاهدانی چون شهید شوشتری و دیگر شهدای وحدت است. این وضعیت در شرایطی رقم خورده است که متاسفانه برخی از سران خودفروخته کشورهای عربی و اسلامی برای حفظ تاج و تخت خود ضمن وابستگی کامل به دشمنان اصلی امت اسلامی به آرمان فلسطین به عنوان  محور وحدت امت اسلامی خیانت می کنند. همواره برخی از سران کشورهای عربی به دلیل وابستگی به انگلیس و آمریکا به صورت پنهانی یا در مواردی آشکار به دنبال سازش با رژیم صهیونیستی و خیانت به آرمان فلسطین بوده و اقداماتی در این زمینه انجام داده اند. روابط پنهان برخی از سران آل سعود، اقدام آشکار انور سادات در سازش کمپ دیوید، کشاندن یاسر عرفات در مذاکرات تحقیرآمیز با رژیم صهیونیستی، مطرح شدن طرح ننگین معامله قرن، خیانت حکام امارات و بحرین در روابط با رژیم جعلی صهیونیستی با میانجیگری آمریکا و … اقداماتی در این راستا است.

این روابط خیانت آمیز در شرایطی مورد توجه سران وابسته کشورهای عربی قرار گرفته است که تاریخ اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها نشان داده است که مقاومت و جهاد معتقدان به آرمان فلسطین علیه اشغال گری  برگ زرین و درخشانی را در تاریخ مجاهدان مواضع آرمان فلسطین ثبت کرده است که نماد این مقاومت و مجاهدت علیه اشغال گران را می توان در حلقه های زنجیره مقاومت اسلامی با محوریت ایران اسلامی مشاهده کرد.حرکت مجاهدانه مقاومت اسلامی لبنان، حماس و … علیه رژیم صهیونیستی متاثر از اندیشه ظلم ستیز و مظلوم یاور انقلاب اسلامی امروزه عرصه را بر صهیونیست های اشغال گر تنگ کرده است. به گونه ای که رژیم صهیونیستی نه تنها دیگر نمی تواند شعار خود مبنی بر نیل تا فرات را دنبال کند، بلکه در سرزمین های اشغالی نیز در یک تنگنای امنیتی قرار گرفته است. در چنین شرایطی که دلسوزان امت اسلامی فلسطین را محور وحدت قرار داده و با تمرکز بر وحدت امت اسلامی حول محور پیامبر اعظم(ص) موفقیت هایی را برای مسلمانان کسب کرده اند، متاسفانه برخی از سران کشورهای عربی با رسمی شدن روابط با رژیم صهیونیستی به امت اسلامی و آرمان فلسطین خیانت می‌کنند. آمریکا و رژیم صهیونیستی با ایجاد تفرقه و ایجاد جنگ های منطقه ای به دنبال تضعیف قدرت مسلمان ها هستند  تا از این رهگذر بتوانند قدرت مقاومت دلسوزان اسلام به ویژه جریان مقاومت مدافع آرمان فلسطین را در هم شکنند تا شرایط برای سوق یافتن کشورهای منطقه به سمت رژیم جعلی اسرائیل آماده شود. حکام وابسته کشورهای عربی با ورود به توافق خیانت آمیز با رژیم صهیونیستی به حقوق دینی، ملی و تاریخی مردم مظلوم فلسطین، آرمان فلسطین  و امت اسلامی تجاوز کرده اند، زیرا این حرکت های خائنانه برای کند کردن روند مبارزاتی مجاهدان راه آزادی قدس از چنگال صهیونیست های خونخوار و متجاوز است. در حالی که تلاش سران برخی از کشورهای عربی برای توسعه مناسبات با صهیونیست ها و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی دنبال می شود، تمرکز بر مقاومت و مجاهدت در مقابل نظام سلطه و صهیونیزم بین المللی بیش از پیش ضروری است و این مهم با تمسک به وحدت بر محور پیامبر اعظم(ص) امکان پذیر است و گرامیداشت یاد و نام شهیدان به ویژه سردار شهید شوشتری و توجه به سیره عملی آنها در این راستا اهمیت ویژه ای دارد. حقیقت این است مقاومت و پافشاری بر مطالبات مشروع امت اسلامی در مقابل صهیونیست های اشغال گر و حامیان بین المللی انها با تمرکز بر وفاداری، ایثار، اتحاد و هم افزایی برکات و دستاوردهای زیادی برای امت اسلامی داشته باشد. وحدت امت اسلامی، ناکامی صهیونیست ها  و شکست ارتش صهیونیستی را در پی داشته و اعتماد عمومی را در سرزمین های اشغالی نسبت به توانایی ارتش آن رژیم جعلی در برقراری امنیت برای اشغال گران متزلزل کرده است و تزلزل در اعتماد ساکنان فلسطین اشغالی نسبت به سران رژیم صهیونیستی باعث پیدایش بحران در رهبری سیاسی این رژیم شده است. همچنین حامیان بین المللی رژیم صهیونیستی که سرزمین های اشغالی را پادگان و دژ نفوذناپذیر برای خود فرض می کرده اند،  متوجه این واقعیت کرده است که رژیم اشغالگر قدس ظرفیت اجرای نقشه های آمریکا در منطقه را ندارد. حتی آنها را با این سوال روبرو کرده است  که آیا رژیم صهیونیستی امکان بقا دارد یا به سمت فروپاشی و نابودی می رود؟ چنین شرایطی که رژیم صهیونیستی را در تنگنا قرار داده محصول وحدت وترکیب اراده، عقل، ایمان و تلاش مجاهدانه ایثارگران و شهدایی است که جان خود را در این راه  پرافتخار تقدیم اسلام کرده اند.

سیره عملی شهدای وحدت ظرفیتی دارد که می تواند شرایط  را برای مسلمانان معتقد به آرمان فلسطین فراهم نماید و با فداکاری إن شاءا… قدس شریف را از چنگال صهیونیست ها آزاد نماید و شهیدان مدافع اسلام و انقلاب اسلامی ثابت کرده اند که اراده ایمانی و عمل مجاهدانه ظرفیت غلبه بر قدرت های مادی را دارد و مومنان مجاهد با همت بالا و ثبات قدم در عرصه های مختلف معجزه آفرینی می کنند.چنان که امروزه صاحبنظران اقرار و اذعان دارند شکست های پی در پی رژیم صیهونیستی به افول روزافزون قدرت آمریکا در منطقه کمک کرده است.

وحدت و مقاومت امت اسلامی، شکست اهداف رژیم صهیونیستی، شکست ابهت پوشالی ارتش آن رژیم جعلی، اعتماد به نفس ملت های عربی و اسلامی را در پی داشته و نشان داده است که مقاومت تنها راه عزت و احقاق حقوق ملت های مسلمان است.صهیونست ها و حامیان منطقه ای و بین المللی آنها باید بدانند که طرح های پوشالی آنها چون طرح فریبنده معامله قرن و اقدامات خائنانه برخی سران کشورهای عربی چون علنی شدن روابط با رژیم جعلی صهیونیستی در برابر امواج خروشان  مقاومت مردمی- اسلامی ملت مظلوم فلسطین و حامیان ایثارگر و مجاهد آرمان فلسطین تاب ایستادگی و مقاومت نداشته ، زیرا مسلمانان به پا خاسته منطقه بر این باورند  که ادامه مقاومت تنها راه تضمین کننده حقوق ملت فلسطین  و حافظ عزت و استقلال جوامع اسلامی و پشتوانه  امنیت منطقه است.

تجربه موفق بیش از چهار دهه ثابت کرده است که وحدت امت اسلامی با تمسک به سنت و سیره  پیامبر اعظم(ص) و منطبق بر گفتمان انقلاب اسلامی با بهره گیری و تبعیت از اوامر، فرامین و رهنمودهای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله لعالی) از ظرفیت های بالایی در راستای تحقق اهداف امت اسلامی و شکست اهدف دشمنان اسلام دارد. در عرصه رویارویی جریان مقاومت با رژیم صهیونیستی و حامیان بین المللی و منطقه ای صهیونیست های اشغالگر ثابت شده است که دشمنان امت اسلامی تنها با الگوی مقاومت ناچار به عقب نشینی از اقدامات جنایتکارانه  خود می شوند و خائنان به امت اسلامی و آرمان فلسطین نیز تنها با مقاومت مسئولانه مردم مسلمان رسوا شده و طعم شکست را در اقدامات خباثت بار خود خواهند چشید.

ملت فلسطین و گروه های مبارز و مجاهد فلسطینی با برخورداری از حمایت همه جانبه حامیان مقاومت در منطقه با هوشیاری تمام  و مقاومت فعال در برابر  دشمنان، نقشه های شوم آنها را شکست خواهند داد.

دشمنان امت اسلامی که در اضلاع مثلث شوم، نظام سلطه، رژیم صهیونیستی و دولت های خائن به آرمان فلسطین  سازمان یافته اند باید بدانند  که دلسوزان امت اسلامی با تمرکز بر وحدت ،بیداری و مقاومت در راستای هدف مقدس آزادسازی فلسطین از چنگال صهیونیست ها باعزم راسخ حرکت خواهند کرد.زیرا توجه دارند که:

 1. همواره آرمان فلسطین به عنوان مساله اول جهان اسلام بوده و باید برای احقاق حقوق ملت مظلوم و مسلمان فلسطین تلاش شود.
 2. برای مقابله با توطئه های جدید آمریکا در برابر فلسطین و قدس شریف در چارچوب طرح معامله قرن و عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم جعلی اسرائیل حرکت وحدت مدار مردمی در حمایت از مردم فلسطین  و در چارچوب جبهه مقاومت اسلامی ضروری است.
 3. جبهه مقاومت اسلامی همچنان ظرفیت مقابله با طرح های جنایتکارانه دشمنان اسلام و اقدامات خیانت آمیز برخی  از سران کشورهای اسلامی را دارد.
 4. مقابله با رژیم صهیونیستی و حمایت از آرمان فلسطین عامل محوری وحدت جهان اسلام است.
 5. حمایت از آرمان فلسطین و مردم مظلوم فلسطین و مقابله با رژیم جعلی صهیونیستی نقش اساسی در تحقق اهداف امت اسلامی  و تامین امنیت جوامع اسلامی دارد.
 6. و…

اگرچه پیرامون موضوع وحدت،مقاومت و امنیت با تمرکز بر گرامیداشت شهدای وحدت به ویژه سردار شهید شوشتری حقایق فراوانی وجود دارد اما نکات زیر دارای اهمیت زیادی است:

 1. شهید بزرگوار شوشتری نمونه برجسته این انسان های بزرگ ومجاهدان نستوه بود که در راه وحدت؛ امنیت و دفاع از حقوق مردم جان خود را فدا کرد و به شهادت رسید. او یکی از بزرگمردان مجاهدی بود که بیش از سه دهه مجاهدت در سخت ترین شرایط جنگ تحمیلی و مقابله با ناامن سازان و وحدت شکنان برای رسالت و تکلیف خود یعنی جهاد در راه خدا تلاش بی وقفه داشت و در پایان این مسیر که آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت رسید.
 2. آن شهید بزرگوار در جایگاه فرمانده ای مدبر، دلسوز مردم، پایبند به ارزشهای دینی،مقید به وحدت به گونه ای عمل کرد که به قطع یقین می توان گفت آن شهید  والا مقام نماد وحدت و امنیت بوده است که همواره در تاریخ کشور ماندگار خواهد بود.
 3. سردار شهید شوشتری علاقه وافری به امنیت منطقه و مردم داشت و در این راستا شبانه روزی تلاش کرد تا امنیت پایدار مردمی در منطقه برقرار باشد.
 4. شهید شوشتری پایه گذار اقدامات توسعه ای در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و معیشتی در منطقه جنوب شرق کشور بود و در این راستا تدابیر کارآمدی داشت که پس از شهادتش  نیز مدل والگوی امنیت آفرین و وحدت بخش مود توجه او دنبال می شود.
 5. اگر امروزه نظام مقدس جمهوری اسلامی در همه صحنه ها حرفی برای گفتن دارد و در حوزه های مختلف ظرفیت بالایی برای مقابله با چالش ها و مشکلات دارد و می تواند با افتخار از آرمان ها و ارزش های اسلام و انقلاب دفاع کند به دلیل ایثار،از خودگذشتگی، مقاومت و رشادت شهیدانی چون سردار شهید شوشتری است.
 6. شهید شوشتری با بهره گیری از فرهنگ جهاد و مقاومت و تقویت آن فرهنگ به عنوان رمز اقتدار، امنیت و پیشرفت انقلاب و اسلام باعث شد تا وحدت و یکپارچگی عمومی در مردم تقویت شود.
 7. روشنگری و هدایتگری های انقلاب اسلامی و عمل مخلصانه و مجاهدانه معتقدین سنت و سیره نبوی و گفتمان انقلاب اسلامی مانع تحقق اهداف آمریکا، رژیم صهیونیستی و ایادی امریکا در منطقه شده است.
 8. ملت های مسلمان با تمسک به وحدت بر محور پیامبر اعظم(ص)، اهداف آمریکا را در طرح های مختلف شناخته اند و می دانند که جبهه استکبار قربانی طرح هایی چون معامله قرن، ارتباط دولت‌های عربی با رژیم صهیونیستی و … که به دنبال به فراموشی سپردن آرمان فلسطین هستند.
 9. با وجود تلاش های گسترده آمریکا و رژیم صهیونیستی و حامیان منطقه ای آنها به دلیل مواضع هوشمندانه پرورش یافتگان مکتب نبوی و همگرایان گفتمان انقلاب اسلامی طرح های سلطه جویانه آنها با موانع اساسی روبرو شده است. این وضعیت مرهون تلاش های مسئولانه و متعهدانه مجاهدانی چون شهید شوشتری و دیگر شهدای وحدت است.
 10. متاسفانه برخی از سران خودفروخته کشورهای عربی و اسلامی برای حفظ تاج و تخت خود ضمن وابستگی کامل به دشمنان اصلی امت اسلامی به آرمان فلسطین به عنوان محور وحدت امت اسلامی خیانت می کنند.
 11. روابط خیانت آمیز در شرایطی مورد توجه سران وابسته کشورهای عربی قرار گرفته است که تاریخ اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها نشان داده است که مقاومت و جهاد معتقدان به آرمان فلسطین علیه اشغال گری برگ زرین و درخشانی را در تاریخ مجاهدان مواضع آرمان فلسطین ثبت کرده است.
 12. متاسفانه برخی از سران کشورهای عربی با رسمی شدن روابط با رژیم صهیونیستی به امت اسلامی و آرمان فلسطین خیانت می کنند تا از این رهگذر بتوانند قدرت مقاومت دلسوزان اسلام به ویژه جریان مقاومت مدافع آرمان فلسطین را در هم شکنند.
 13. در حالی که تلاش سران برخی از کشورهای عربی برای توسعه مناسبات با صهیونیست ها و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی دنبال می شود، تمرکز بر مقاومت و مجاهدت در مقابل نظام سلطه و صهیونیزم بین المللی بیش از پیش ضروری است.
 14. سیره عملی شهدای وحدت ظرفیتی دارد که می تواند شرایط  را برای مسلمانان معتقد به آرمان فلسطین فراهم نماید و با فداکاری إنشاءا… قدس شریف را از چنگال صهیونیست ها آزاد نماید.
 15. وحدت و مقاومت امت اسلامی، شکست اهداف رژیم صهیونیستی، شکست ابهت پوشالی ارتش آن رژیم جعلی، اعتماد به نفس ملت های عربی و اسلامی را در پی داشته و نشان داده است که مقاومت تنها راه عزت و احقاق حقوق ملت های مسلمان است.
 16. مسلمانان به پا خاسته منطقه بر این باورند که ادامه مقاومت تنها راه تضمین کننده حقوق ملت فلسطین و حافظ عزت و استقلال جوامع اسلامی و پشتوانه امنیت منطقه است.
 17. تجربه موفق بیش از چهار دهه ثابت کرده است که وحدت امت اسلامی با تمسک به سنت و سیره پیامبر اعظم(ص) و منطبق بر گفتمان انقلاب اسلامی با بهره گیری و تبعیت از اوامر، فرامین و رهنمودهای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله لعالی) از ظرفیت های بالایی در راستای تحقق اهداف امت اسلامی و شکست اهدف دشمنان اسلام دارد.
 18. دشمنان امت اسلامی که در اضلاع مثلث شوم، نظام سلطه، رژیم صهیونیستی و دولت های خائن به آرمان فلسطین سازمان یافته اند باید بدانند که دلسوزان امت اسلامی با تمرکز بر وحدت، بیداری و مقاومت در راستای هدف مقدس آزادسازی فلسطین از چنگال صهیونیست ها باعزم راسخ حرکت خواهند کرد.

بر این اساس باید گفت وحدت به عنوان عامل محوری پیروزی انقلاب اسلامی برگرفته از سنت و سیره نبوی است و این عامل محوری می تواند  زمینه های لازم را برای موفقیت امت اسلامی در عرصه های گوناگون  از جمله تحقق آرمان فلسطین فراهم کند.هفته وحدت به عنوان میراث ماندگار امام خمینی(ره) نماد حقیقی همدلی و همبستگی امت اسلامی فرصت مغتنمی است که دلسوزان امت اسلامی با بازخوانی ابعاد آن برای تحقق اهداف خود و مقابله با توطئه های دشمن بیش از پیش آماده شوند.

گرامیداشت وقدردانی از مدافعان وحدت به ویژه شهیدان وحدت در ایران اسلامی با محوریت سردار سرلشکر شوشتری در هفته وحدت ظرفیتی است که می تواند ضرورت بیش از پیش مقاومت معتقدان به آرمان فلسطین و آزادسازی قدس شریف از چنگال صهیونیست ها را مطرح و ابعاد خیانت برخی از سران کشورهای عربی -اسلامی را افشا نماید. وظیفه همگان به ویژه موثرین و هدایتگران افکار عمومی جامعه است که با تبیین بیش از پیش اهداف مدافعان آموزه های حیات یخش وحدت و نیات شوم وحدت شکنان  دست پرورده بیگانگان به وحدت، مقاومت و امنیت کشورهای اسلامی کمک کنند.

 

دکتر عباسعلی فرزندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست