شناسه خبر: 39301

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=39301

خطیب جمعه اهل سنت بندر لافت استان هرمزگان:
شهید ظالم را مورد شفاعت خود قرار نمی­دهد
سید پوازی در خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه یکی از مصادیق ظلم، ظلم به هم نوع و برادر دینی است، گفت: هیچ حامی و شفاعت کننده ای از جمله شهداء، انبیاء و صدیقین، ظالمان را مورد شفاعت خود قرار نمی­ دهند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، سید پوازی، خطیب جمعه اهل سنت بندر لافت واقع در استان هرمزگان، در خطبه های نماز جمعه ۲۲ آذر ماه، ضمن توصیه به رعایت تقوا و همچنین توصیه به انجام توبه جهت مبدل شدن سیئات به حسنات به واسطه لطف و رحمت الهی، موضوع خطبه‌های این هفته خود را به مقوله ظلم و عواقب آن اختصاص داد.

وی ظلم را به دو قسم ظلم به نفس و ظلم به دیگران تقسیم کرد و افزود: یکی از مصادیق ظلم به دیگران، ظلم به اشخاص و ظلم به طبیعتی که مردم از آن استفاده می‌کنند، است.

سید پوازی ضمن بیان اینکه ظلم به نفس به معنای ارتکاب به حرام است، خاطر نشان کرد: این قسم از ظلم به معنای رویگردانی از حلال خداوند و ارتکاب حرام بوده و تنها راه رهایی از این قسم از ظلم، توبه است.

خطیب جمعه اهل سنت بندر لافت تاکید کرد: ظلم به دیگران که در غالب ظلم به خانواده خویشاوندان و جامعه مصداق پیدا مکرده و بدترین ظلمی است که انسان مرتکب می شود.

وی ادامه داد: خداوند متعال در قرآن کریم را از احوال ظالمان باخبر ساخته و اشاره کرده  کسانی که ظلم به خود و دیگران روا داشته، مانند فرعون، قارون هامان که مخالفت امر خدا کرده و یا کسانی که حجاب بین مردم و خدا بوده، مصداق بزرگترین ظالمان اند.

خطیب جمعه لافت گقت:  توصیه خداوند به مردم در قرآن، به عبرت گرفتن از قصه های ظالمان اختصاص پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: پروردگار جهانیان سرانجام ظالمین را در قرآن کریم در دنیا  در آخرت فراری بودن و گریزان بودن مردم از آنها بیان کرده است.

وی ضمن تاکید بر اینکه اگر مسئولی در شهر و اجتماع خود ظلم کند، مردم از آن گریزان می شوند، اضافه کرد: هیچ حامی و شفاعت کننده ای از جمله شهداء، انبیاء و صدیقین، ظالمان را مورد شفاعت خود قرار نمی­ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست