عضو شورای افتاء شهرستان سنندج:
شوراهای افتاء باید جایگاه واقعی خود را پیدا کنند/شورای افتاء کردستان در صدا و سیما تریبون ندارد
عضو شورای افتاء شهرستان سنندج گفت: ‌ شورای افتاء باید با ایجاد ظرفیت‌های مختلف از جمله بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها جایگاه واقعی خود را پیدا کند و به حل مسائل جزئی در مورد اختلافات ارثی و غیره خلاصه نشود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عنایتی در نشست با اعضای شورای روحانیت و افتاء شهرستان سنندج و دبیر شورای افتای کردستان با حجت الاسلام والمسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور اظهار کرد:‌ شورای افتاء باید با ایجاد ظرفیت‌های مختلف از جمله بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها جایگاه واقعی خود را پیدا کند و به حل مسائل جزئی در مورد اختلافات ارثی و غیره خلاصه نشود.

عضو شورای افتاء شهرستان سنندج با بیان اینکه جامعه امروز ما با گذشته تفاوت زیادی دارد، گفت: انتظاری که امروز جامعه با این سطح از گستردگی اطلاعات و غیره که وجود دارد از شوراهای افتاء بیشتر است.وی اذعان کرد: شورای افتا باید جایگاه واقعی خود را داشته باشد، شورای افتاء در صدا و سیما تریبون ندارد.

وی افزود: باید ظرفیت‌های لازم برای شورای افتا در رسانه‌ها در راستای پاسخگویی به مسائل شرعی و فقهی مردم فراهم شود این مهم در حال حاضر تحقق پیدا نکرده است.

انتهای پیام/

فهرست