شناسه خبر: 10798

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=10798

شورای مشورتی فقهی و حقوقی حوزه زنان تشکیل شده است
دستیار ویژه حقوق شهروندی معاون رییس جمهوری امور زنان و خانواده گفت: شورای مشورتی فقهی و حقوقی در راستای شناسایی، اصلاح، تغییر و بازنگری در قوانین تبعیض آمیز علیه کودکان و زنان در این معاونت تشکیل شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، شهناز سجادی در نشست تخصصی بررسی چالش‌های حقوق زنان در قوانین داخلی و فقه شافعی در سنندج اظهار داشت: بعد از حضور خانم ابتکار در معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، شورای مشورتی فقهی و حقوقی در راستای شناسایی، اصلاح، تغییر و بازنگری در قوانین تبعیض آمیز علیه کودکان و زنان و با هدف ارائه راهکارهایی لازم در این حوزه تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه در قالب این شورا هر۶ ماه چند موضوع بررسی و در پایان سال شورا در موضوعات مورد بررسی لایحه پیشنهادی خود را تحویل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری داده است، خاطرنشان کرد: این لایحه افزایش سن مسئولیت کیفری و افزایش آن را به ۱۸ سال پیشنهاد داده است.
دستیار ویژه حقوق شهروندی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید براینکه تبعیضاتی در قوانین ما وجود دارد که ریشه آن در فقه است، عنوان کرد: قوانین امروز با قوانین جامعه امروز زنان تفاوت زیادی دارد و بدلیل اینکه در فقه بن‌بست وجود ندارد قوانین قابل تغییر هستند.
وی تصریح کرد: لایحه تامین امنیت در دولت قبلی پایه گذاری شده بود اما چون مسئله جرم انگاری در آن مطرح است هنوز با گذشت ۲ سال در قوه قضاییه باقیمانده و به دولت اعاده نشده است.
سجادی به پدیده کودک همسری هم گریزی زد و گفت: این لایحه در مجلس رای نیاورد اما معاونت زنان به کمیسیون لوایح دولت آن را ارائه داده و ازدواج زیر ۱۳ سال ممنوع شده مگر اینکه از سوی دادگاه اجازه صادر شود.
وی در پایان اذعان داشت: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان و لایحه برابری دیه زن و مرد از دیگر لوایحی است که در حال بررسی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست