امام جمعه موقت سنندج:
شورای نگهبان چشمان بیدار ملت برای صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی است
امام جمعه موقت سنندج از شورای نگهبان به عنوان چشمان بیدار ملت برای صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی نام برد و اظهار کرد: شورای نگهبان با در نظر گرفتن آموزه‌های الهی از ارزش‌های انقلاب اسلامی حفاظت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا معروف خالدی ظهر دیروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج، از شورای نگهبان به عنوان چشمان بیدار ملت برای صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی نام برد و اظهار کرد: شورای نگهبان با در نظر گرفتن آموزه‌های الهی از ارزش‌های انقلاب اسلامی حفاظت می‌کند.

به گفته وی، شورای نگهبان از پایه‌های مستحکم جمهوری اسلامی است، گفت: شورای نگهبان از ۶ فقیه و ۶ حقوقدان تشکیل شده و از ارکان اصلی و ضامن اسلامیت قوانین است.

امام جمعه موقت سنندج با تاکید براینکه شورای نگهیان حافظ قوانین کشور است، خاطرنشان کرد: این نهاد خاری در چشم دشمنان است.

ماموستا خالدی اذعان داشت: پاسداری از احکام اسلام، نظارت بر قوانین و مقررات داوطلبی و انتخابات یکی از مهم‌ترین وظایف این نهاد مهم حکومتی به شمار می‌رود.

وی در ادامه  با تبریک سالگرد تاسیس تامین اجتماعی به فعالین این عرصه اظهار کرد: اسلام دین برادری و کمک به نیازمندان است و تامین اجتماعی و حفظ کرامت انسان‌ها از جمله مواردی است که در آموزه‌های اسلامی به صورت ویژه به آن تاکید شده است.

به گفته وی، امیدواریم دامنه خدمات تامین اجتماعی بیش از پیش در جامعه گسترش پیدا کند تا مردم بتوانند از خدمات آن در تمام نقاط استان بهره‌مند شوند..

امام جمعه موقت سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های این هفته با اشاره به روز عفاف و حجاب و تبریک این ایام اذعان داشت: حجاب و عفاف مخصوص همه افراد جامعه از زن و مرد است.

به گفته ماموستا خالدی، این تصور که رعایت حجاب و عفاف تنها وظیفه زنان است تصور درستی نیست رعیت این امر مهم که نقش جدی در پایدار و استواری پایه‌های هرجامعه دارد از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی اذعان داشت: حجاب و عفاف مخصوص آحاد جامعه است، چراکه کاهش آسیب‌های اجتماعی و سلامت جامعه را به دنبال دارد.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: امروز دشمنان با تمام توان دنبال تضعیف ارزش‌های دینی ما هستند و با این کار اصل اسلام را مورد هدف قرار داده‌اند.

ماموستا خالدی افزود:‌ این هفته سالروز میلاد امام رضا(ع) است این امام همام شخصیتی قرآنی داشتند که با تاسی از سیره این بزرگوار و بزرگان دینی می‌توانیم سعادت دنیا و آخرت خویش را رقم بزنیم.

امام جمعه موقت سنندج همچنین از نمازگزاران سنندجی خواست که همواره در راستای عمل به آموزه‌های قرآنی و سیره و سنت نبوی همت گمارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست