شناسه خبر: 11223

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=11223

خطیب جمعه اهل سنت مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم :
شکر نعمت به سود انسان است
حجت الاسلام محمد زاهد جعفرنیا در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم گفت: شکر نعمت به سود انسان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان ، حجت الاسلام محمد زاهد جعفرنیا در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم با حمد و ستایش خداوند متعال سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به آیاتی از سوره لقمان گفت: لقمان حکیم انسانی صالح ، فاضل و آگاه بود که خداوند به او مقام علم و حکمت عطا فرمود و او را از مقربان درگاهش قرار داد.

وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص) اظهار داشت: در این حدیث رسول خدا(ص) فرمودند؛ لقمان پیامبر نبود ولی بنده ای بود که بسیار فکر می کرد و خدا را دوست می داشت و به او ایمان داشت و خدا نیز او را دوست می داشت و به او حکمت عطا فرمود.

امام جمعه موقت مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم در ادامه سخنان خود با بیان اینکه حکمت عطای خداوند است و کسب کردنی نیست، افزود: شکر نعمت به سود انسان است و کسی که نعمت ویژه می طلبد باید شکرگزار واقعی خدا باشد.

وی با اشاره به اینکه در آیه ۱۳سوره لقمان به پند و موعظه لقمان به فرزندش پرداخته شده که او را به پرهیز از شرک به خدا دعوت می نماید و آن را ظلم بزرگ می داند، گفت: شرک تنها بت پرستی نیست بلکه وابستگی به هر قدرت و مقامی غیر از قدرت الهی است و در احادیث دینی آمده است که شرک بزرگ ترین خطر و ظلم عظیمی است که انسان در حق خودش می کند.

حجت الاسلام محمد زاهد جعفرنیا در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر احترام به والدین، با اشاره به اینکه در آیات و روایات آمده که حتی اگر پدر و مادر مشرک هم باشند نباید به آنان بی حرمتی شود، خاطر نشان کرد: انسان در هر شرایطی که باشد مدیون پدر و مادر خود است و احترام به والدین حقی است که خداوند بر گردن او قرار داده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود افزود: یکی دیگر از موعظه های لقمان به فرزندش که در قرآن آمده است این است که خداوند همه اعمال خوب و بد ما را حتی اگر ناچیز هم باشند محاسبه می نماید، پس همه باید به علم و قدرت الهی آگاه باشیم و فرزندان و خانواده خود را نیز آگاه سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست