شناسه خبر: 1967

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1967

امام‌جمعه اهل سنت جزیره شیف؛
شکست داعش به دست سپاه در حقیقت شکست آمریکا است
سید حسن حسینی: سپاه، شجره خبیثه تروریست و گروه‌های داعش و تکفیری را که مورد حمایت آمریکا و صهیونیست است، ریشه‌کن کرد و این شکستی مفتضحانه برای آمریکا و حامیان تروریست است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر،سید حسن حسینی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شیف در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به صفات کافران با بیان اینکه خداوند در قرآن صفات کافران را برای ما مسلمانان تبیین و به‌روشنی بیان نموده است، افزود: کفار معاد را انکار می‌کنند و به قضا و قدر الهی ایمان ندارند در هنگام رویارویی با مصائب و سختی‌ها بی‌تابی می‌کنند و یاس و ناامیدی از خصوصیات آنان است.

وی به دیگر اوصاف کفار اشاره کرد و گفت: کبر و غرور و حسادت نسبت به مؤمنین مکر و نیرنگ و بحث‌وجدل و دفاع از باطل از دیگر ویژگی‌های آنان است و در اموال آن‌ها خیروبرکت نیست.

خطیب جمعه تأکید کرد: انسان کافر از انجام اعمال خیر ممانعت می‌کند و از لقمه حرام پرهیز نکرده و خوبی‌ها را انکار می‌کند. با مردن شخص کافر بندگان و زمین و درختان و حیوانات از دست او آسوده می‌شوند.

وی با بیان اینکه انسان کافر از مرگ می‌ترسد، متذکر شد: از همان زمان قبض روح او مورد عذاب فرشتگان و قرار می‌گیرد و قبر بر او تنگ می‌گردد.

سید حسن حسینی با اظهار اینکه اطاعت از کفار ذلت و خواری است، افزود: مخالفت با آنها عزت و سربلندی و مایه اقتدار است.

خطیب جمعه با اشاره به سیل اخیر کشور و لزوم امداد و یاری‌رسانی به سیل‌زدگان گفت: هم‌وطنان ما در چند استان گرفتار سیل شده‌اند و سپاه پاسداران و ستاد بحران در نقاط سیل‌زده کشور مستقرشده و به یاری سیل‌زدگان شتافته‌اند؛ کسانی که امکان یاری‌رسانی برایشان فراهم است اعم از کمک‌های نقدی و غیر نقدی دریغ نکنند.

امام‌جمعه اهل سنت شیف اقدام آمریکا در تروریست خواندن سپاه را محکوم کرد و گفت: آمریکای جنایتکار و خبیث، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که یار و یاور مظلومان و ستمدیدگان جهان است در اقدامی خصمانه به‌عنوان تروریست معرفی کرده است؛ دنیا خود می‌داند که تروریست اصلی همان آمریکای جنایتکار است.

وی تصریح کرد: سپاه عزیز در عراق و در سوریه، شجره خبیثه تروریست و گروه‌های داعش و تکفیری را که مورد حمایت آمریکا و صهیونیست است ریشه‌کن کرد و این شکستی مفتضحانه برای آمریکا و حامیان تروریست است.

حسینی در پایان سخنان بیان کرد: عده‌ای فریب‌خورده و بی‌بصیرت خیال می‌کنند آمریکا منافع ملت‌ها را می‌خواهد، این‌ها سخت در اشتباه هستند، آمریکا فقط به دنبال مصالح و منافع خودش می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست