امام جمعه مریوان
شکل‌گیری وحدت توحیدی در بین مسلمانان آزادسازی قدس را محقق می‌سازد
امام جمعه مریوان گفت: تا زمانی که وحدت توحیدی محکم بین مسلمانان شکل نگیرد و مسلمانان یکپارچه نشوند امکان آزادسازی قدس از چنگال صهیونیست دور از تصور است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان اظهار کرد: در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان قرار داریم که در تقویم تاریخ ماه به روز قدس نامگذاری شده است.
وی تصریح کرد: روز قدس نماد مهمی برای مسلمانان است و در این روز مردم به صورت یکپارچه انزجار خود را از اسرائیل و هم‌پیمانانش اعلام و اقتدار جهان اسلام را به نمایش می‌گذارند.
وی افزود: قدس شریف یا بیت المقدس قبله گاه تمام انبیاء الهی بوده است، حضرت محمد مصطفی(ص) نیز در مدینه تا ۱۶ ماه رو به بیت‌المقدس نماز می خواندند.
امام جمعه مریوان با بیان اینکه خداوند در قرآن مسجد القصی و چهار طرف آن را مبارک معرفی فرموده است، گفت: در طول تاریخ مسجد القصی بارها اشغال شده که نخستین بار در زمان حضرت عمر(رض) بوده است.
ماموستا شیرزادی ادامه داد: صلاح‌الدین به فلسطین حمله نمود خود صدارت سپاه را برعهده داشت و شبانه نقشه جنگ را می‌کشید و همیشه عادتش طوری بود که دشمن را به میدانی مناسب می‌کشاند زیرا سرزمین فلسطین کوهستانی بود و جنگ در آن کوه‌ها مشکل بود.
ماموستا شیرزادی گفت: تا زمانی که وحدت توحیدی محکم بین مسلمانان شکل نگیرد و مسلمانان یکپارچه نشوند امکان آزادسازی قدس از چنگال صهیونیست دور از تصور است.
وی در ادامه با اشاره به پاداش عبادت و تجهد و شب زنده داری، گفت: قیام و شب زنده داری در شب‌های رمضان به شرکت در نمازهای تراویح، ماندن در مسجد و شب زنده‌داری از بزرگترین ثواب‌های الهی برای انسان برخوردار است.
وی گفت: عبادت و قیام شب، عبادتی است که قلب انسان را به پروردگار وصل می نماید و بدون ریا بوده و کسی (جز خداوند) متوجه عبادت تو نمی‌شود.
به گفته وی، بیداری شب سنت بسیار بزرگی بوده که پیامبر(ص) همواره امتش را نسبت به آن بسیار سفارش نموده‌اند.
وی با بیان اینکه به فرموده پیامبر مکرم اسلام «بزرگترین نماز بعد از نمازهای فرض عبارت است از نماز شب»، گفت: در نماز هم نمازهای فرض پنجگانه خیر و ثواب بیشتری نسبت به نمازهای سنت دارد و بعد از نمازهای فرض نماز شب بزرگترین خیر و فضیلت را دارد.
امام جمعه مریوان خاطرنشان کرد: رسول الله(ص) فرموده اند:« کسی که نمازهای شب ماه رمضان را بخواند خداوند گناهان گذشته او را می بخشد».
وی گفت: در جایی دیگر از آن حضرت نقل شده است، که فرمودند:« کسی که درماه مبارک رمضان روزه می‌گیرد(با ایمان و باور قلبی و نه با زور و اجبار و بیگاری) خداوند گناهان گذشته او را می بخشد».
امام جمعه مریوان تصریح کرد: همانگونه که روزه گناهان ما را پاک می‌کند نماز شب و تراویح گناهان ما را پاک می نماید.
ماموستا شیرزادی خاطرنشان کرد: عید فطر را در پیش داریم عید عبادت و بندگی و در این روز نباید نیازمندان را فراموش کنیم.
وی گفت: آخرین روز ماه رمضان و شب عید، خداوند به اندازه تمام کسانی که در طول ماه رمضان عفو نموده است، در آن شب عفو می نماید اما به شرطی که ما خود را از آن دایره خارج نکرده باشیم.
وی با تاکید براینکه باید قدمی برداشته تا شامل این رحمت قرار گیریم وگرنه بر سر کسی که چتر بر سر دارد باران نمی بارد، گفت: نباید از رحمت خداوند فرار کرد باید به سمت رحمتش بشتابیم، خداوند ما را ندا می‌دهد که برای رسیدن به رحمت و غفران از هم سبقت بگیریم.
وی افزود: خداوند تبارک و تعالی در این راستا در قرآن خطاب به انسان‌ها می‌فرماید «شتاب کنید برای رسیدن به آمرزش پروردگارتان؛ و بهشتی که وسعت آن، آسمان‌ها و زمین است؛ و برای پرهیزگاران آماده شده است سوره آل عمران آیه ۱۳۳».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست