بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
شیخ خضر الکبش: امام خمینی امام وحدت اسلامی بود/ ایران هراسی خدمت به صهیونیستهااست
یکی از اعضای اهل سنت مجمع علمای مسلمین لبنان و رئیس انجمن دوستی و همکاری اسلامی با بیان اینکه امام خمینی امام وحدت اسلامی بود گفت که ایران هراسی خدمت اعراب به صهیونیست ها است.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری مهر، شیخ خضر الکبش یکی از اعضای اهل سنت مجمع علمای مسلمین لبنان و رئیس انجمن دوستی و همکاری اسلامی درباره شخصیت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه به خبرنگار مهر اظهار داشت: در سالگرد رحلت امام راحل باید یادآور شویم که ایشان در تاریخ معاصر چیزی را تقدیم اسلام کرد که پیش از آن کسی آن را انجام نداده بود.

وی افزود: امام خمینی شخصیتی متفکر، پیشرو و صاحب حق علیه باطل بود. بنیانگذار جمهوری اسلامی بزرگترین حامی فلسطین بود و در آغاز انقلاب اسلامی، سفارت آمریکا را بست و سفارت فلسطین را جایگزین آن کرد.

شیخ خضر الکبش خاطرنشان کرد: همچنین باید گفت که ایشان به معنای واقعی امام وحدت اسلامی بود و در سرتاسر زندگی خود با حمایت از مقاومت در لبنان، فلسطین و سوریه و دستاوردهای آنها در راستای وحدت گام برمی داشت.

به گفته وی، از دیگر اقدامات وحدت آفرین امام خمینی، نامگذری روز قدس در یکی از بهترین ماههای خداوند تعالی بود.

رئیس انجمن دوستی و همکاری اسلامی در ادامه گفت: امام خمینی (ره) با طرح اندیشه «نه شرقی نه غربی» مرزها و تفاوت‌های میان مردم را از بین برد زیرا ایشان به مرزها اعتقادی نداشتند و بر این باور بودند که مرزها در سایه حکومت اسلامی و عدالت معنا پیدا می‌کند.

وی درباره عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و پروژه ایران هراسی گفت: عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با استکبار و صهیونیست‌ها موضوع جدیدی نیست اما اکنون روابط آنها با رژیم اشغالگر اسرائیل علنی شده است.

خضر الکبش اظهار داشت: یکی از دلایل این کشورها و دوستی با اسرائیل مقابله با ایران است اما اهداف آنها هرگز محقق نخواهد شد زیرا اگر بخواهند اقدامی علیه ایران انجام دهند از هستی ساقط خواهند شد لذا ایران هراسی و تلاش برای خطرناک جلوه دادن جمهوری اسلامی تنها در راستای خدمت به رژیم صهیونیستی و خوشایند صهیونیست‌ها صورت می‌گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست