امام جمعه موقت اهل سنت سیراف؛
شیطان و هواهای نفسانی دشمن اصلی انسان در نیل به قرب پروردگار است
شیخ یعقوب شمسا: ابلیس و شیاطین به اعتبار سوگندی که برای گمراهی بشر خورده‌اند دست به هر کاری می‌زنند تا انسان را گمراه کرده و در ضلالت و تاریکی، عصیان و سرکشی فرو برند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ یعقوب شمسا امام جمعه موقت اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته حلال و حرام را مورد بحث قرار داد و گفت: هر چند انسان به مال و ثروت در زندگی دنیوی نیاز دارد ولی باید به این نقطه توجه کند که مال و ثرورت امانت الهی در دست انسان هستند و در آخرت باید در برابر این نعمت‌ها پاسخ بدهد.

وی با اشاره به پرهیز از بی‌تدبیری در مخارج زندگی تصریح کرد: باید در امور دنیوی با تدبیر عمل شود و از هزینه‌های ناصحیح و بیهوده دوری کرد.

خطیب جمعه نگاه درست به نعمات خداوند به عنوان امانت الهی را تأکید کرد و گفت: اگر نگاه انسان به مال و ثروت و نعمت‌های دنیوی این گونه باشد دیگر نفس اماره و دنیا نمی‌تواند انسان را فریب داده و سرگرم خود کند.

شمسا شیطان و هواهای نفسانی را دشمن اصلی انسان در نیل به قرب پروردگار در گیر‌ودار دنیا بیان کرد و افزود: ابلیس و شیاطین به اعتبار سوگندی که برای گمراهی بشر خورده‌اند دست به هر کاری می‌زنند تا انسان را گمراه کرده و در ضلالت و تاریکی، عصیان و سرکشی فرو برند.

امام جمعه موقت اهل سنت سیراف در پایان یادآور شد: این گونه است که شیاطین با وسوسه‌های خود مسیر فکری و رفتاری آدمی را تغییر می‌دهند و انسان را تشویق می‌کنند که حلال خدا را حرام و طیبات را به خبیثات بدل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست