نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی:
شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی مانع وحدت جهان اسلام هستند/ جانبازان شیمیایی «نودشه» صدای پایبندی اهل سنت به انقلاب‌اند
شهاب نادری با اشاره به شاخصه‌های سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی، گفت: متاسفانه در داخل کشور از این دست افراد که هدفشان اختلاف انداختن و تفرقه بین مذاهب است، بسیار زیاد است اما با وجود رهبری مقتدر تمامی اهداف شوم آنها خنثی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، شهاب نادری، نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تقریب با اشاره به وضعیت اجتماعی و برابری شیعه و سنی در ایران گفت: با توجه به فرموده مقام معظم رهبری، ما در ایران شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی داریم که این دو خود لبه یک قیچی بوده و جز آسیب رساندن به جامعه اسلامی کار دیگری از دستشان بر نمی‌آید و هدفشان  به جان هم انداختن مسلمانان و دامن زدن به آتش اختلافات است.

وی ادامه داد: در منطقه حوزه انتخابیه من اهل سنت  به خصوص شافعی مذهب با شیعیان رابطه بسیار نزدیکی دارند که به جرات می‌توان گفت که جمهوری اسلامی ایران برای تمامی اهل سنت سنگ تمام گذاشته است و همچنان بعد از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی، ما اهل سنت ایران از  لحاظ اجتماعی، سیاسی و  فرهنگی از حقوق برابری برخودار بوده و در کنار برادران شیعه خود به طور مسالمت‌آمیز زندگی می کنیم.

نماینده مردم پاوه و اورامانت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کرمانشاه از لحاظ کثرت پیروان مذاهب اسلامی به هندوستان معروف است چون در این استان شیعه، سنی و اهل حق در کنار یکدیگر بدون هیچ مشکل و درگیری زندگی می کنند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که هر فردی که به صورت خواسته و ناخواسته به مقدسات پیروان مذاهب دیگر توهین و بی احترامی کند مزدور دشمن است،افزود: ما اهل سنت ایران این فرموده ایشان این را برای خود حجت قرار داده ایم که تا به امروز هیچ مشکلی با برادران شیعه خود نداشته ایم.

نادری با بیان اینکه اهل‌سنت به جایگاه های سیاسی خوبی دست یافته اند، گفت: به عنوان نمونه ما اهل سنت در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نماینده داریم که این خود گویای آزادی اهل سنت در نظام  اسلامی ایران است.

نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی با مقایسه کردن امتیازات اهل سنت در قبل و بعد از انقلاب اسلامی، گفت: همین که من به عنوان اهل سنت  این اختیار ‌را دارا هستم که از وزیر کشورم سوال کنم و به خاطر کارهایش از او جواب بخواهم خود بیان کننده عزتی است که جمهوری اسلامی به ما اهل سنت داده است.

نادری با اشاره به این مطلب که در تمامی نقاط ایران اسلامی به علت عدم سوء مدیریت مشکلاتی وجود دارد که ربطی هم به شیعه و سنی و یا مذاهب ندارد، خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه مردم کرمان با مشکلات عدیده‌ای  از لحاظ معیشتی و زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند و نمیتوان به این مسئله نگاه مذهبی داشت بلکه نشات گرفته ازعدم مدیریت مسئولان است و ما نباید این بی کفایتی را به پای مذهب بگذاریم.

وی با اشاره به شاخصه‌های سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی، گفت: متاسفانه در داخل کشور از این دست افراد بسیار زیاد هستند که هدفشان اختلاف انداختن و تفرقه بین مذاهب است که با  وجود رهبری مقتدر و جهان بین مانند مقام معظم رهبری تمامی اهداف شوم آنها خنثی میشود.

نماینده مردم پاوه و جوانرود و ثلاث باباجانی و روانسر با اشاره به اینکه امروز قدرت ما در وحدت ماست گفت: این وحدت به نفع کشور اسلام و حتی مسلمانان جهان بوده و این اتحاد به دنبال خود ایجاد رفاه، امنیت و آرامش خواهد داشت.

نادری ادامه داد: بسیاری از افراد با بی تدبیری خود بین شیعه و اهل سنت اختلاف می‌اندازند، یک فوتبالیست  و یا یک مداح از روی نادانی و ناآگاهی خود سخنان و مطالبی را مطرح می‌کنند که باعث ناراحتی و کدورت بین مذاهب میشود و من به عنوان نماینده اهل سنت ایران از مدیر شبکه پنج و مسئولین ارشد کشوری که با برخورد قاطعانه خود جلوی دامن زدن به اختلافات را گرفتند تشکر و قدردانی میکنم.

دبیر فراکسیون اهل سنت مجلس با اشاره به خدمات اهل سنت به جمهوری اسلامی ایران، گفت: تمامی ساکنین مرزهای کشور را اهل سنت تشکیل می دهند و این مردم در طی عمر چهل ساله انقلاب اسلامی به دشمنان اجازه نداده اند که حتی یک وجب از خاک ایران را تصرف کنند و شهدای کثیری که اهل سنت ایران در این را فدا کرده اند نشان از عِرق اهل سنت به کشور و نظامشان است.

وی اظهار داشت: برادران اهل سنت پشت انقلاب و رهبری ایستاده اند و شهرهای سنی نشین شهدای بسیار زیادی را فدای این انقلاب کرده اند که به عنوان نمونه از جانبازان شیمایی شهر نودشه که به عنوان شاهدان جنایات جنگی عراق در دادگاه لاهه حضور داشتند، میتوان نام برد.

نادری تاکید کرد: شهر نودشه واقع در غرب استان کرمانشاه  هم از حملات شیمیایی عراق بی نصیب نماند که متاسفانه بسیاری از مردم از این اتفاق آگاهی و اطلاعات چندانی ندارند، زمانی که بازرسان سازمان ملل از این شهر بازدید کردند از تاثیراتی که بمباران شیمیایی عراق  بر روی شهر و مردم گذاشته بود بسیار وحشت زده شده بودند.

وی با اشاره به اینکه ما با کمک دانشگاه مذاهب اسلامی در منطقه اورامانات به مرکزی روانسر شعبه ای از این دانشگاه را تاسیس کرده ایم، گفت: هدف ما از تاسیس این دانشگاه ایجاد رابطه همدلانه و اتحاد و انسجام میان پیروان مذاهب اسلامی در استان کرمانشاه است که در حال حاضر ما در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد درحال جذب دانشجو از بین اهل سنت و شیعه هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست