عضو فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی:
شیعه و سنی در بحران سیل اخیر به کمک یکدیگر آمدند/ تمام دستگاه‌های امدادی و نظامی باید توسط یک نهاد واحد مدیریت شوند
نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: هرگاه مشکلی برای ایران به وجود آمده است مردم کشورمان به علت داشتن روحیه همکاری و وحدت تمام مشکلات را بر طرف کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، سید احسن علوی نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تقریب، با اشاره به وحدت بین شیعه و سنی در سیل اخیر گفت: به دلیل عدم مدیریت درست، ما نمی‌توانیم از بسیاری از نعمات الهی به خوبی بهره ببریم.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود:  هرگاه مشکلی برای ایران به وجود آمده است مردم کشورمان به علت داشتن روحیه همکاری و وحدت تمامی آنها را بر طرف کرده‌اند.

علوی با اشاره به وحدت و برادری بین تمامی مذاهب گفت: این خود حسن بزرگی است که سبب شده کسی در ایران عزیز‌مان تنها نماند البته با وجود اختلاف نظرها و عقاید جزئی که در بین مذاهب وجود دارد، زمان بحران، تمامی مذاهب دور هم جمع شده و به یاری یکدیگر می آیند.

وی با اشاره به تصویری که یک روحانی اهل شیعه یک روحانی اهل سنت را به دوش کشیده و جابه‌جا می‌کند، خاطر نشان کرد:  این خود نماد وحدت و همکاری همه مردم ایران است و البته باید توجه کرد در زمان بحران و هنگام نجات دادن همنوع دیگر مذهب برای ما اهمیت ندارد بلکه انسانیت مطرح است که این خود نشان از همسویی  مردم با یکدیگر است.

علوی حسینی تاکید کرد: متأسفانه درحادثه سیل چند هفته گذشته، بسیاری از زیرساخت های استان ها از جمله جاده، پل و خطوط راه آهن آسیب های جدی دیده اند، به طوری که برخی از زیرساخت ها با عمر کمتر از یک سال نیز نابود شده‌اند.

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: حوادث اخیر سیل در استان‌های کشور نشان داد که ما برای مهار سیل، مدیریت واحد نداریم و هر نهاد و سازمانی، برنامه‌های خود را اجرایی می‌کند، این در حالی است که تمام دستگاه‌های امدادی، نظامی و حمایتی باید توسط یک نهاد واحد مدیریت شوند تا تلاش ها و اقدامات به نتیجه مطلوب برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست