شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در راهیپمایی روز قدس مشت محکمی بر دهان استکبار زدند
امام جمعه موقت زاهدان گفت: شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با حضور گستره و با شکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس علاوه‌بر نمایش گذاشتن اتحاد و همدلی در بین خود مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی زدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید خلیل حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه با قدردانی از حضور با شور و شعور مردم سیستان و بلوچستان در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهارداشت: مردم ولایی این استان بار دیگر با حضور با شکوه خود مشت محکمی بر دهان غاصبان و مستکبران جهان زدند.

وی ادامه داد: اعلام روز جهانی قدس ابتکار بی نظیر امام خمینی (ره) بود که هم‌اینک در بیش از ۸۰ کشور دنیا این مراسم گرامی داشته می‌شود.

امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه امسال روز قدس دارای اهمیت ویژه‌ای است تصریح کرد: سال های اخیر تحرکاتی جهت عادی سازی ارتباط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی شکل گرفته که مردم ایران با این حضور با شکوه در راهپیمایی توانستند بار دیگر حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کنند.

وی به دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس اشاره کرد و افزود: با حضور مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی نام خلیج فارس همواره خلیج فارس بوده و باقی خواهد ماند.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به فرارسیدن یازدهم اردیبهشت روز جهانی کارگر اظهارداشت: هیچ فرهنگ اعتقادی به اندازه اسلام برای کارگر احترام قائل نشده است.

وی با بیان اینکه پیامبر (ص) در طول حیات خود دست ۲ نفر را بوسیده است، گفت: نفر اول حضرت زهرا (س) و نفر دیگر کارگر بوده است.

امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه مردم و مسوولان وظیفه مهمی در قبال کارگران دارند افزود: حمایت از محصولات ایرانی توسط مردم و اعطای حقوق و رفع دغدغه کارگر توسط مسوولان باید انجام شود.

وی در پایان به دوازدهم اردیبهشت ماه و روز عید فطر و سالروز شهادت استاد مطهری اشاره کرد و اظهارداشت: روز عید به درستی پاداش یک ماه بندگی به روزه داران اعطا خواهد شد و باید قدر این پاداش را بدانیم.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه امام علی (ع) می‌فرماید« کسی که مرا کلمه‌ای بیاموزد بنده خویش کرده» ادامه داد: باید قدردان معلمان بود و بر دستان آن‌ها بوسه زد.

فهرست