امام جمعه اهل سنت پیرانشهر؛
شیعیان انگلیسی و سنی های آمریکایی را از نظام اسلامی تفکیک نماییم
امام جمعه اهل سنت پیرانشهر در نشست شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت نظریه تقریب مذاهب اسلامی را اصلی مهم در وحدت جامعه اسلامی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ماموستا ملا مصطفی محمودی عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه اهل سنت پیرانشهر در ابتدای سخنان خود به موضوع توهین به مقدسات اهل سنت در ماه گذشته پرداخت و از اقدام به موقع مسئولین نظام به خصوص ارسال نامه ی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به رییس رسانه ملی تقدیر و تشکر کرد.

وی اظهار داشت: برخی از افراد منتظر اتفاقاتی هستند تا پس از آن بر طبل تفرقه بکوبند و از این اقدام سوءاستفاده و مردم را نسبت به اصول تقریب و وحدت اسلامی جامعه بدبین کنند.

ماموستا محمودی با اشاره به رویکرد تقریبی نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد: باید با استفاده از تریبون ها و منابر به تبیین واقعیت پشت پرده چنین اقداماتی پرداخته و شیعیان انگلیسی و سنی های آمریکایی را از شیعه و اهل سنت واقعی تفکیک نماییم.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، در ادامه یادآور شد: همه ساله برخی از افراد خواسته یا ناخواسته در اعلام عید سعید فطر در میان مردم اهل سنت کشور، شبهه افکنی می کنند، که امسال هم شاهد چنین موضوعاتی بودیم، این در حالی است که ستاد استهلال شکل گرفته و روحانیان اهل سنت عضو آن هستند که تصمیم گیری می کنند.

وی ادامه داد: نظام اسلامی برای حفظ وحدت در جامعه باید جلوی چنین اقداماتی را بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست