امام جمعه اهل سنت جزیره قشم؛
صاحبان منابر باید فراخور زمان و به دور از کلیشه سخنرانی کنند
شیخ عبدالرحیم خطیبی: منابر نقش مهم و اساسی در آگاه سازی مردم دارند و قطعا باید به گونه ای باشند که خطبا و ائمه جمعه تقویت شده و به روز شده و بر اساس فراخور زمان و دور از کلیشه سخنرانی نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت شیخ عبدالرحیم خطیبی عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه اهل سنت قشم در اولین جلسه شورای برنامه ریزی در سال جاری به تاسیس مدرسه حج در قشم اشاره کرد و ضمن تشریح اهداف تاسیس این مدرسه به سایر اعضای شورا اظهارداشت: این مدرسه برای ارتقاء سطح روحانیون حاضر در حج و تبادل تجربه و نظر در بین آنها در مدرسه علوم دینی گیاهدان تاسیس گردید.

وی یادآور شد مسئولیت این مدرسه حج به عهده خود ایشان داده شده است.

شیخ عبدالرحیم خطیبی در بخش دوم سخنان ضمن تقدیر از حضور گسترده و پرشور ملت ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس عنوان کرد: این حضور بی سابقه به خودی خود گویای پیام های مهمی به غرب و صیهونیست و دنباله روان آن ها و همچین نمایانگر وفاداری ملت ایران به آرمان های نظام اسلامی وهمراهی آن ها با مردم مظلوم فلسطین بوده است.

امام جمعه اهل سنت جزیره قشم به تفرقه اندازی برخی شبکه های معاند در بستر شبکه های مجازی و ماهواره در موضوع نماز عید سعید فطر پرداخت و گفت: این شبکه ها طبق روال همیشگی با تمام توان به طبل تفرقه کوبیدند و کم نگذاشتند؛ اما خوشبختانه با درایت و بصیرت ملت انقلابی، مثل همیشه ناکام ماندند.

وی در خصوص رسالت مهم مدارس علوم دینی اهل سنت کشور سخن به میان آورد و اظهارداشت: شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت می تواند نقش مهمی در راستای تقویت و ارتقای سطح مدارس علوم دینی اهل سنت با توجه به شرایط زمان حاضر و آسیب هایی که این مدارس را تهدید می کنند، ایفا نماید.

وی افزود: امروز آسیب هایی مدارس علوم دینی اهل سنت را تهدید می کنند که عبارتند از: آسیب های اجتماعی، اخلاقی و تهاجم فرهنگی.

شیخ عبدالرحیم خطیبی در بخش بعدی و انتهایی سخنان خود به موضوع مهم دیگری اشاره کرد و گفت: منابر نقش مهم و اساسی در آگاه سازی مردم دارند و قطعا باید به گونه ای باشند که خطبا و ائمه جمعه تقویت شده و به روز شده و بر اساس فراخور زمان و دور از کلیشه سخنرانی نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست